کد خبر : 55771 تاریخ ثبت : 1397/8/1 20:24:22
برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 65 آموزشگاه شهرستان دیر همزمان با سراسر کشور

برگزاری انتخابات شورای دانش آموزی در 65 آموزشگاه شهرستان دیر

همزمان با سراسر کشور بیست و یکمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی در 65 مدرسه شهرستان دیر برگزار شد.

به گزارش مطاف24  بیست و یکمین دوره انتخابات شورای دانش آموزی به صورت نمادین با حضور امام جمعه، فرماندار و تعدادی ازمسئولین شهرستان در آموزشگاه حدیث برگزار شد.
اسماعیل مختار زاده معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش شهرستان دیر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در دیر اظهار داشت: انتخابات شورای دانش آموزی تمرین دموکراسی و استفاده از توانایی های دانش آموزان برای تعیین سرنوشت خود است.


وی افزود: تحکیم و تعمیق ارزشها، باورهای دینی، آموزه های سیاسی و اجتماعی در بین دانش آموزان ، توسعه و تقویت فعالیت های گروهی اعم از آموزش و پرورشی، همکاری در برنامه ریزی و اجرای مناسبت ها از جمله کارکرد های شورای دانش اموزی می باشد.
این مسئول گفت: امروز همزمان با سراسر کشور انتخابات شورای دانش آموزی در 65 آموزشگاه شهرستان دیر در سه مقطع تحصیلی به تفکیک پسر و دختر برگزاری می شود.
مختار زاده با بیان اینکه 325نفر عوامل اجرایی و 32 ناظر فرهنگی در برگزاری این انتخابات مشارکت دارند، ادامه داد: هزار و 450 کاندید در انتخابات شورای دانش آموزی شهرستان دیر ثبت نام کرده اند که از این تعداد390 نفر انتخاب می شوند.


امام جمعه دیر گفت: دانش آموزان در عرصه های مختلف از دوران انقلاب تا دفاع مقدس در کنار معلمان خود برای اعتلای این نظام جانفشانی کرده اند و امروز نیز این چنین است.
حجت الاسلام سیدعلی حسینی عنوان کرد: دانش آموزان در قالب تشکلی به نام شورای دانش آموزی مسئولیت پذیری و مشارکت پذیری و حضور خود در عرصه های مختلف را به رخ می کشند.
وی با تأکید بر لزوم تحکیم باورهای دینی در مدارس ابراز کرد: دانش آموزان به کسانی رأی دهند که در راستای تعمیق باورهای دینی در مدارس تلاش و نقطه نظرات و مشکلات دانش آموزان را پیگیری می کنند.


حسینی تصریح کرد: دانش آموزانی که به شورای دانش آموزی راه پیدا می کنند باید مسئولیت پذیر باشند و به رأی دهندگان احترام بگذارند و در راستای اهداف شورا حرکت کنند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار