کد خبر : 55768 تاریخ ثبت : 1397/7/27 15:21:42
فنی و حرفه ای استان نگاه ویژه ای به شهرستان های جنوبی داشته باشد الماسی نماینده مجلس:

فنی و حرفه ای استان نگاه ویژه ای به شهرستان های جنوبی داشته باشد

نماینده شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی خواستار نگاه ویژه فنی وحرفه ای استان به شهرستان های جنوبی شد.

به گزارش مطاف24  سکینه الماسی امروز در نشست بررسی مسائل و مشکلات ادارات فنی وحرفه ای شهرستان های جنوبی استان به میزبانی دیر اظهار داشت: در جامعه کنونی مهارت و تخصص حرف اول را می زند و باید به آموزش تخصصی و کاربردی توجه ویژه ای داشته باشیم.
نماینده مردم کنگان، جم، دیر و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جوانان تحصیلکرده و ماهر زیادی در شهرستان های جنوبی وجود دارند که از بیکاری رنج می برند، افزود: انتظار می رود بتوانیم با همکاری سازمان فنی و حرفه ای استان زمینه حضور آنان در صنایع پتروشیمی و نیروگاه اتمی را فراهم کنیم.
وی با اشاره به نقش مشاغل خانگی در اقتصاد کشور و جامعه خاطرنشان کرد: بسیاری از بانوان ما با هزینه شخصی در منازل خود اقدام به کار آفرینی و راه اندازی مشاغل خانگی می کنند که برای توسعه کسب وکارشان نیاز به حمایت دارند.


الماسی با تأکید بر اینکه فنی و حرفه ای استان نگاه ویژه ای به شهرستان های جنوبی داشته باشد، بیان کرد: انتظار می رود در راستای حمایت از مشاغل خانگی و صنایع دستی تسهیلات خود اشتغالی کم بهره پرداخت و بازار فروش مناسب برای کار آفرینان مهیا شود.
وی یاد آور شد: پیگیر راه اندازی دانشکده فنی و حرفه ای با رشته های متناسب با صنعت در کنگان هستیم.
الماسی با بیان اینکه آموزش وظیفه تخصصی فنی و حرفه ای است، افزود: امیدواریم فنی و حرفه استان را در بحث برگزاری دوره های تخصصی مهارت افزایی به جایگاه اصلی خود بازگردانیم.
وی با تأکید بر لزوم پیگیری جدی احداث ساختمان مراکز فنی و حرفه ای در شهرهای دیر و جم گفت: با توجه به میزبانی شهرستان های جنوبی از صنایع پتروشیمی باید فنی و حرفه ای استان نگاه ویژه تری از حیث تأمین تجهیزات کارگاهی به مراکز خود در جنوب داشته باشد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
دیری | 28 مهر 1397 12:57:58 | ارسال پاسخ
0
0
هرچی به انتخابات نزدیک میشیم سرکله نماینده ها با وعده ها تو خالی پیدا میشه
مهمان | 1 آبان 1397 23:32:59 | ارسال پاسخ
0
1
ان شاالله به زودی شاهد کلنگ زنی و احداث ساختمان دایمی مرکزفنی و حرفه ای شماره13 شهرستان دیر باشیم
از زحمات همه ی مسئولین تشکرمیکنیم 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار