کد خبر : 55766 تاریخ ثبت : 1397/7/26 09:01:51
کمبود فضای آموزشی و تجهیزات کارگاهی در هنرستان‌های دیر رئیس آموزش و پرورش دیر مطرح کرد؛

کمبود فضای آموزشی و تجهیزات کارگاهی در هنرستان‌های دیر

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر ازکمبود فضای آموزشی و تجهیزات کارگاهی در هنرستان های دیر خبر داد.

به گزارش مطاف24  احمد عبدالله زاده در نشست شورای آموزش پرورش شهرستان دیر با اشاره به مشکلات هنرستان ها اظهار داشت: در حال حاضر ۶۰۰ دانش آموز در ۸ هنرستان کاردانش و فنی مشغول به تحصیل هستند که با توجه به افزایش دانش آموزان باید فضاهای آموزشی نیز توسعه یابد.

وی افزود: کمبود تجهیزات کارگاهی بویژه در رشته برق صنعتی از مهمترین مشکلات پیش روی آموزش و پرورش دیر است.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیرگفت: چهار مدرسه در تعهد وزارت نفت جهت احداث به مناقصه رفته که اولویت ما با احداث هنرستان فارابی به عنوان اولین ساختمان هنرستانی در شهرستان است.

عبدالله زاده با تأکید بر لزوم تقویت کارگاه‌های فنی و حرفه ای بیان کرد: دانش آموزان فنی در طول هفته ۲۰ تا ۲۵ ساعت آموزش عملی دارند که با توجه به هزینه های هنگفت تهیه قطعات کارگاهی آموزش و پرورش از عهده این مهم برنمی‌آید.

وی اضافه کرد: به هر میزان که تجهیزات اداره فنی و حرفه ای توسعه یابد می تواند کمک خوبی برای هنرستان های فنی ما باشد.

این مسئول با بیان اینکه روزانه با حضور دو تا چهار هزار دانش آموز نماز جماعت در مدارس برگزار می شود، تصریح کرد: با این حال شش مدرسه در شهرستان فاقد نمازخانه هستند.

وی با اشاره به مشکلات سرمایشی سالن های ورزشی آموزش و پرورش یاد آور شد: مجموعه ورزشی شهدای دانش آموز شهرستان نیز به جز بحث چمن مصنوعی بقیه زیر ساخت های آن آماده است که انتظار داریم شرکت‌های مستقر در منطقه در این زمینه با ما همکاری کنند.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر ایاب و ذهاب دانش آموزان روستا مرکزی را از دیگر مشکلات برشمرد و خاطرنشان کرد: با توجه به کرایه بالا جابه جایی روزانه ۲۳۰ دانش آموز به سختی انجام می‌شود.

وی گفت: موفقیت‌های آموزش و پرورش مرهون همکاری دو سویه خانه و مدرسه است که رسانه‌ها در این زمینه می‌توانند فرهنگ‌سازی کنند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار