کد خبر : 55763 تاریخ ثبت : 1397/7/23 09:38:51
پیاده روی اربعین نماد عظمت جهان تشیع است امام جمعه دیر

پیاده روی اربعین نماد عظمت جهان تشیع است

امام جمعه بندر دیر گفت: امروز همایش بزرگ پیاده روی اربعین حسینی نماد عزت ، اقتدار و عظمت جهان تشیع است.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام  سیدعلی حسینی در نشست هماهنگی برگزاری پیاده روی نمادین اربعین حسینی در شهر دیر اظهار داشت:  اگرچه دشمنان از داخل و خارج بدنبال کمرنگ کردن حرکت عظیم عزاداران در اربعین هستند اما سال به سال این مراسم باشکوه تر برگزار می شود.

وی با اعلام اینکه حضور در پیاده روی اربعین توفیق بزرگی است،بیان کرد: باید امکانات لازم برای برگزاری نمادین این  پیاده روی در شهرها برای کسانی که امکان حضور در پیاده روی اربعین در کربلای معلی ندارند فراهم شود.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه دشمن در سال های اخیر  اجرای دسیسه های خود را همزمان با مناسبت های مهم  ملی – مذهبی و نماد های مهم ما تنظیم کرده است، افزود: امسال نیز آمریکا در صدد اجرای دور جدید تحریم های خود همزمان با ۱۳ آبان است اما کور خوانده اند و نور این انقلاب خاموش نخواهد شد.

حسینی حضور معنوی در پیاده روی اربعین  را دارای برکات فراوانی دانست وخاطرنشان کرد:امسال با توجه به اینکه اربعین حسینی در آستانه ۱۳ آبان ماه است امیدواریم با آگاهی، بصیرت و استقامت ملت مراسمی باشکوه تر از سال های قبل برگزار کنیم.

وی ادامه داد:هم مردم و هم دستگاه ها به برگزاری باشکوه پیاده روی اربعین حسینی در دیر کمک کنند.

پیاده روی اربعین حسینی «حرم تا حرم» امسال نیز همچون سال های گذشته با استقرار بیش از ۳۰ موکب و به طول ۸ کیلومتر از بقعه متبرکه سید مرتضی تا امامزاده شاه ابوالقاسم در دیر برگزار می شود، همچنین همزمان این مراسم در سایر شهرهای شهرستان دیر  نیز برگزار می گردد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار