کد خبر : 55753 تاریخ ثبت : 1397/7/15 23:07:28
 بیش از 10 هزار 500 راس دام سبک و سنگین علیه بیماری  در دیر واکسیناسیون شدند

بیش از 10 هزار 500 راس دام سبک و سنگین علیه بیماری در دیر واکسیناسیون شدند

رئیس دامپزشکی شهرستان دیر گفت: از ابتدای سال تا کنون در طرح واکسیناسیون تب برفکی در سطح شهرستان بیش از 10 هزار 500 راس دام سبک و سنگین واکسینه شدند.

به گزارش مطاف24  اسماعیل محمودی صبح امروز در جمع خبرنگاران شهرستان دیر اظهار داشت: شهرستان دیر دارای بیش از 37 هزار  راس دام سبک و سنگین است که هر کدام در فاز های جداگانه بر علیه بیمارها بصورت جداگانه واکسیناسیون خواهند شد.

وی گفت: کارشناسان دامپزشکی این شهرستان در طول هفته به طور گردشی مایه کوبی دام سبک وو سنگین جمعیت عشایری و روستایی علیه این بیماری را انجام می دهند.

محمودی افزود: تب برفکی یک بیماری بسیار عفونی و به شدت واگیر دام است که به لحاظ شدت خسارات اقتصادی یکی از موانع اصلی در تامین بهداشت و تولید دام و فرآورده های دامی محسوب می شود.

رییس دامپزشکی شهرستان دیر دیر تصریح کرد: تب، افسردگی، بی اشتهایی و زخم در دهان از علائم بیماری تب برفکی است.

محمودی در پایان خاطرنشان کرد: این طرح در راستای مقابله با بیماری‌هایی نظیر تب برفکی، بروسلوز، هاری و پی‌پی آر درسطح شهرستان اجرا شده است.

بیش از 8 هزار بازدید از توسط دامپزشکی شهرستان دیر از مراکز مواد خام دامی نجام شد

محمودی رییس دامپزشکی شهرستان دیر گفت: بیش از 8 هزار بازدید توسط دامپزشکی این شهرستان از مراکز عرضه مواد خام دامی در سال یک سال گذشته انجام شد.

وی افزود: در این مدت  از تمام مراکز مجاز عرضه مواد خام دامی از قبیل قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، ماهی فروشی‌ها ،خودروهای ویژه حمل فراورده‌های خام دامی، سردخانه‌ها بازرسی انجام شده است.

وی گفت: هدف از این بازدیدها، بررسی کیفیت بهداشتی مواد خام دامی و رعایت دستورالعمل های سازمان دامپزشکی در خصوص حمل، نگهداری و عرضه فراورده های خام دامی در مراکز عرضه و اطلاع رسانی عمومی و آشنایی مردم  شهرستان دیر با ضوابط مربوطه است.
بیش از هزار گواهی حمل الکترونیکی در شهرستان دیر صادر شد

اسماعیل محمودی گفت: بیش از  هزار فقره گواهی حمل بهداشتی و الکترونیکی در سیستم یک پارچه قرنطینه طی 6 ماهه  نخست امسال در شهرستان دیر صادر شده است.


انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار