کد خبر : 55737 تاریخ ثبت : 1397/7/3 10:36:24
فرهنگ اجتماعی شدن سلامت در جامعه نهادینه شود سرپرست شبکه بهداشت دیر

فرهنگ اجتماعی شدن سلامت در جامعه نهادینه شود

سرپرست شبکه بهداشت دیر گفت: همه دستگاه ها و آحاد جامعه در قبال سلامت اجتماعی مسئول هستند.

به گزارش مطاف24  احمد آخوندی در اولین نشست مجمع سلامت شهرستان دیر اظهار داشت: با اجرای طرح تحول سلامت اقدامات خوبی صورت گرفته بگونه ای 90 درصد زیر ساخت های حوزه سلامت در شهرستان دیر بهسازی و نو سازی شده است .
وی افزود:رسیدن به جامعه ای سالم نیازمند مشارکت همگانی برای تأمین، حفظ و ارتقاء سلامت بوده و همه افراد جامعه و بخش های مختلف توسعه در برابر آن مسئولیت داشته و تشکیل این مجمع به عنوان بازوی مشارکتی مؤثری برای شورای اسلامت و امنیتی غذایی می باشد.


سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر بیان کرد: مجمع سلامت از سه بخش پیام گذار سلامت، خانه مشارکت های مردمی و اندیشگاه سلامت تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه مسئولیت پذیری مردم باعث حذف بیماری های واگیردار در جامعه شده است، عنوان کرد:در حال حاضر با مقوله شیوع بیماری های غیر واگیر دار مواجه ایم که در شهرستان دیر بیماری های قلبی و عروقی،سرطان ها و حوادث غیر عمد سه علت اصلی مرگ و میر هستند.
آخوندی ادامه داد: در شرایط ایده آل شبکه بهداشت و درمان 25 درصد سلامت جامعه را می تواند مدیریت کند و 75 درصد دیگر نیازمند همکاری و احساس مسئولیت توسط خود مردم و سایر سازمان ها و نهاد ها است.
این مسئول خاطرنشان کرد: اگر فرهنگ و باور مسئولیت پذیری و خودمراقبتی در جامعه نهادینه شود کمک شایانی به اجتماعی شدن سلامت می کند.
وی با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در مقوله سلامت جامعه تأکید کرد: از آنجایی که سمن ها راحت تر می توانند با جامعه ارتباط برقرار و مسائل و مشکلات را منعکس کنند انتظار است در زمینه حل معضلات حوزه سلامت در کنار ما باشند.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار