کد خبر : 55733 تاریخ ثبت : 1397/7/1 17:48:37
حضور 10 هزار دانش آموز در کلاس های درس زنگ مقاومت در مدارس شهرستان دیر نواخته شد

حضور 10 هزار دانش آموز در کلاس های درس

رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر از حضور 10 هزار دانش آموز همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید در کلاس های درس خبر داد.

به گزارش مطاف24  رئیس آموزش و پرورش شهرستان دیر در آیین زنگ مقاومت در دبیرستان امام خامنه ای مدظله العالی  شهر دیر اظهار داشت:اول مهر  روز  برافراشته شدن پرچم آگاهی و زنگ دانایی است.

 احمد عبدالله زاده افزود:در مسیر تعلیم و تربیت مدیون معلمانی هستیم که با تمام وجود و از جان گذشتگی تلاش می کنند.

وی با بیان اینکه امروز در دنیا کشوری حرف اول را می زند که به سلاح علم مجهز باشد، ادامه داد: اگر دانش آموزان عزیز ما به عنوان آینده سازان مملکت به سلاح علم و ایمان تجهیز شوند ایران اسلامی حرف اول را در جهان خواهد زد.

این مسئول گفت: علاوه بر مسائل تعلیم و تربیت امیدواریم با همکاری اولیاء و مسئولین  بتوانیم مسائل دیگر آموزش و پرورش را حل کنیم  و روزهای خوبی برای دانش آموزان خلق کنیم.

عبدالله تصریح کرد: امسال 10هزار دانش آموز در 85 آموزشگاه شهرستان دیر تحصیل می کنند.

فرماندار شهرستان دیر با اشاره به همزمانی بازگشایی مدارس با ماه محرم گفت: امام حسین(ع) معلم بزرگ تاریخ نه تنها کربلا بلکه جهان بشریت است.

حمزه اعتماد خاطرنشان کرد:جنب و جوش اول مهر دمیدن خون تازه در رگ جامعه می باشد.

وی با اشاره به اینکه معلمان با تربیت انسان کامل مسئولیت خطیری برعهده دارد،اظهار کرد: تعلیم و تربیت مانند دو بال پرنده باید در کنار هم باشند؛ نوجوانان  نیاز به تعلیم و تربیت متوازن دارند.

این مسئول  وظیفه دانش آموزان را خوب درس خواندن دانست و بیان کرد: آموزش و پرورش امری فرا بخشی است و نیاز به همکاری خانواده ها و ادارات هست.

فرماندار دیر با بیان اینکه بازگشایی مدارس روحیه امید را به جامعه منتقل می کند، گفت:باید روحیه ایستادگی در برابر مشکلات در دانش آموزان تقویت و در زمینه های مختلف حمایت شوند.

وی افزود: امسال دانش آموزان شهرستان دیر 14 رتبه زیر هزار در کنکور سراسری کسب کردند و 42 نفر نیز در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته شدند و آینده آموزش و پرورش در زمینه نیروی انسانی تأمین می کنند.

امام جمعه بندر دیر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و تبریک بازگشایی مدارس اظهار کرد: هدف دانش آموزان از تحصیل تنها مدرک گرفتن نباشد.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی وظیفه کنونی دانش آموزان را خوب درس خواندن برشمرد و  بیان کرد:علم و ایمان باید در کنار هم باشد و ایمان بدون علم نتیجه اش داعش متهجر می شود  و علم منهای ایمان مانند افرادی می شود که در زمان شاه لایحه ننگین کاپیتولاسیون را امضاء کردند.

وی با تأکید بر رعایت اخلاق مداری عنوان کرد: فضای مجازی فرصت ونعمت بزرگی در اختیار جوامع بشری قرار داده است اما متأسفانه ما با دست خودمان آن را به تهدیدی علیه خود تبدیل می کنیم.

امام جمعه بندر دیر با اشاره به لزوم توجه دانش آموزان به مسائل پیرامونی خود یاد آور شد: بداخلاقی  و هتاکی به  دین در فضای مجازی و حقیقی با هم فرقی ندارد.

 در این آیین پس از نواخته شدن زنگ مقاومت توسط مسئولین ، دانش آموزان در کلاس درس حاضر شدند.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار