کد خبر : 55720 تاریخ ثبت : 1397/6/28 08:10:18
پیام تاسوعا و عاشورا ایستادگی در مقابل دشمن است امام جمعه بندر دیر

پیام تاسوعا و عاشورا ایستادگی در مقابل دشمن است

امام جمعه بندر دیر گفت: پیام تاسوعا و عاشورا ایستادگی در مقابل دشمن است.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام سیدعلی حسینی در آیین قرائت زیارت حضرت عباس(ع) در حسینیه باب الحوائج شهر دیر با تسلیت تاسوعای حسینی اظهار داشت:در طول تاریخ از رهگذر مجالس عزاداری حسینی دین و مکتب ما حفظ شده است.

وی با بیان اینکه فلسفه برپایی مراسمات عزاداری تجلیل از شهدا و درس آزادگی و شهادت و ایثارگری است، افزود: انقلاب اسلامی ما و هشت سال دفاع مقدس با الهام از امام حسین(ع)، قمر بنی هاشم (ع) و قیام عاشورا شکل گرفت.

امام جمعه بندر دیر ادامه داد: در دروان جنگ تحمیلی دشمن با همه فشارهای اقتصادی وجنگ رسانه ای و تبلیغاتی و حمایت از صدام به صحنه آمد اما ملت ما با ایمان و پشتوانه معنویت و وحدت کلمه و اطاعت از امام مقاومت کرد و حسرت اشتغال حتی یک وجب از خاک کشور را بر دل دشمن گذاشت.

وی گفت: امروز هم دشمنان  سعی می کنند در آستانه چهامین سال پیروزی انقلاب با فشارهای اقتصادی و جنگ رسانه ملت ما را دچار فرسایش کرده و روحیه آنها را خورد و از نظام اسلامی جدا کنند.

حسینی بیان کرد: ما امروز هم به عاشورا چنگ می زنیم و با درس گرفتن از اباعبدالله(ع)و قمر بنی هاشم(ع) وضعیتی را که دشمن می خواهد ایجاد کند با پیروزی پشت سرخواهیم گذاشت.

وی افزود:در روز تاسوعا دشمن با همه قوای خود در مقابل اباعبدالله الحسین(ع) قرار گرفت ، از یک سو گزینه محاصره نظامی بر روی میز گذاشتند و امام را برسر دوراهی کشته شدن یا بیعت کردن با یزید قرار دادند، درست همان چیزی که امروز آقای ترامپ از  جمهوری اسلامی انتظار دارد که با جنگ رسانه ای مقامات کشور را به مذاکره مجدد و توافق مد نظر خودشان بکشانند اما این آرزویی که عمر سعد و یزید به گور بردند ترامپ هم به گور خواهد برد.

امام جمعه بندر دیر اضافه کرد:از دیگر سو اما در محاصره اقتصادی قرار داشت و نه تنها آب بلکه مواد غذایی هم در اردوی حسینی یافت نمی شد واین چیزی است که  دشمن امروز در پی آن است که با تشدید فشار اقتصادی و جنگ رسانه ای و تبلیغاتی ملت ایران را به ستوه آورد ودر مقابل نظام قرار دهد اما عاشورائیان استقامت کردند و خم به ابرو نیاوردند و تسلیم دشمن نشدند.

حسینی تصریح کرد: امروز هم رئیس جمهور آمریکا با صراحت بیان می کند که چنان فشار وارد می کنیم که ملت علیه نظام به خیابان بیایند و شعار سر دهند، بنابراین ما عاشورائیان به گوش و بیدار باشید این نقشه دشمن را خوب دریابید و اگر ما پیرو و عزادار حسین بن علی(ع) هستیم باید بدانیم که سخن «کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا» به معنای گریه مدام نیست بلکه  اگر فرهنگ عاشورا در به معنای مقابله مداوم اسلام با کفر ، عدل با ظلم و عدد کم با ایمان زیاد در مقابل عدد زیاد با بی ایمانی است  و اگر فرهنگ عاشورا در جامعه نهادینه شود و رهرو خوبی برای عاشورائیان باشیم یقینا کشور ما آسیبی نمی بیند و دشمن نخواهد توانست به انقلاب ما ضربه وارد کند.

وی گفت: امروز پیام دشمن این است که ای ملت ایران ما با شما کاری نداریم و دشمن شما نیستیم بلکه با رهبرشما و نظام اسلامی دشمن هستیم و اگر شما در مقابل نظامتان قرار بگیرید ما تحریم ها را بر می داریم و این درست شبیه همان سخنی است که شمر در کربلا به حضرت عباس(ع) زد.

امام جمعه دیر با تأکید بر لزوم دشمن شناسی عنوان کرد: یک مسلمان واقعی باید بداند که دشمن امروز اسلام و مشلمین کیست و چه کسانی خون کودکان یمنی را به  زمین می ریزند و در سوریه و عراق و لبنان و فلسطین و بحرین ملت های مظلوم را به شهادت می رسانند.

وی با بیان اینکه پیام عاشورا و تاسوعا ایستادگی  در مقابل دشمن است، افزود:  کسانی که می گویند ما را به لبنان و غزه و سوریه چه کار ، عاشورا  را به خوبی نشناخته و پیام آن  را درک نکرده اند ،مگر می شود انسان حسینی و عاشورایی و پیرو حسین بن علی(ع) باشد اما نسبت به جنایات دشمنان اسلامی بی تفاوت باشد.

حسینی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس ملت ما به خوبی دشمن را شناخته بود،تأکید کرد: امروز هم جنگ تحمیلی در قالبی دیگر تکرار شده است البته با درسی که رزمندگان در ۸ سال دفاع مقدس به دشمنان دادند دیگر جرأت حمله نظامی ندارند .

وی با بیان اینکه امروز ایران اسلامی در اوج اقتدار نظامی است و صهیونیست ها از ترس موشک های ایران خواب ندارند،ادامه داد:ارتش، سپاه، بسیج  و ملت همیشه در صحنه ما آمادگی دارند تا همچون گذشته ایثارگری کنند و دشمن نمی تواند ضربه ای بزند  نه اینکه نخواهد چون خوب می داند اگر یک ضربه بزند ضربه های کاری نوش جان خواهد کرد.

امام جمعه دیر با اشاره به اینکه دشمن از ظریق جنگ اقتصادی و رسانه ای بدنبال به ستوه آوردن مردم است، بیان داشت: امروز روز وحدت است و روز یقه ی یکدیگر گرفتن نیست و باند ها و جناح های مختلف اختلاف را کنار بگذارند و در فضای مجازی گروهی علیه گروه دیگر و عده ای علیه دولت و عده ای نیز علیه مجلس حرف نزنند.

وی یاد آور شد: امروز اگر ما وحدت داشته باشیم و مثل عاشورائیان پشت سرامام و رهبرمان باشیم و چشممان به دهان رهبر و گوشمان به فرمایشات ایشان باشد دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند.

حسینی با بیان اینکه اگر بصیرت داشته باشیم تحت تأثیر القائات دشمن قرار نمی گیریم، افزود: در مقابل فشار اقتصادی دشمن صبر و استقامت در مقابل جنگ رسانه ای دشمن بصیرت و آگاهی سیاسی خود بالا ببریم و تحت تأثیر  القائات دشمن و جنگ رسانه ایش قرار نگیریم و در مقابل کارهای گروه ها و جناح ها تقوا داشته باشیم.

وی با اعلام اینکه اگر تفوا داشته باشیم علیه همدیگر چیزی نمی نویسیم،گفت: وحدت کلمه و اطاعت از رهبری رمز پیروزی ماست و امروز ندای رهبری این است که علی رغم همه فشارها با بیداری و استقامت ملت ما دشمن ره به جایی نمی برد.

امام جمعه دیر تصریح کرد: تا ۲۲ بهمن ماه امسال مقاومت به خرج دهید ، دیگر توطئه دشمن تمام می شود و ما با پیروزی کامل به حرکت خود ادامه خواهیم داد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار