کد خبر : 55719 تاریخ ثبت : 1397/6/28 19:52:35
تجمع بزرگ هیئت های عزاداری شهر دیر در روز تاسوعا برگزار شد

تجمع بزرگ هیئت های عزاداری شهر دیر در روز تاسوعا

هیئت ها و دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی شهر دیر در روز تاسوعا با اجتماع در چهار راه امام حسین(ع) در سوگ قمر بنی هاشم عزاداری کردند.

به گزارش مطاف24  ، در نهمین روز از محرم  در روز تاسوعا، هیئت ها و دسته جات سینه زنی و زنجیر زنی با اجتماع در چهار راه امام حسین(ع) شهر دیر در سوگ قمر بنی هاشم حضرت اباالفضل العباس(ع) عزاداری کردند.

امروز جوانان ونوجوانان در کنار پیران و کهنسالان از گوشه گوشه شهر دیر و محلات مختلف خود را به محل برگزاری مراسم رسانده اند تا عشق و محبت خود به خاندان عصمت و طهارت علیهم السلام بویژه سید وسالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حضرت عباس(ع) نشان دهند

وجود ایستگاه های متعدد صلواتی در مسیر  فضای معنوی  وجلوه خاصی به شهر بخشیده است؛ آری امروز جلوه زیبایی از عشق و دلدادگی مردمان دیار دارالحماسه دیر به نمایش در آمد.

حاضران در این مراسم با فریادهای «لبیک یا حسین(ع)»با مولای خود سرور و سالار شهیدان بیعت دوباره ای بستند.

جانشین سپاه سیدالشهداء شهرستان دیر در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار مطاف24 با تسلیت تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: قمر بنی هاشم الگوی کامل استقامت ،بصیرت دینی و ولایتمداری برای تمامی مسلمانان و آزادی خواهان جهان است.

سیدعلی حسینی نیا افزود: دشمنان ما بویژه آمریکای جنایتکار باید بدانند که مردم ولایتمدار و هوشیار ایران اسلامی با الگوپذیری از حضرت عباس(ع) در مقابل دسیسه های آنها ایستاده اند و ذره ای در دفاع از ولایت و رهبر خود کوتاه نمی آیند.

وی با اشاره به هجمه شدید دشمن به اعتقادات و باورهای نسل جوان ادامه داد: حضور باشکوه مردم بویژه  نوجوانان و جوانان در مراسمات اهلبیت علیهم السلام بویژه عزاداری های ایام محرم و صفر  نقشه های دشمنان را خنثی می کند.

جانشین سپاه دیر وحدت ، یکپارچگی  و اطاعت از مقام معظم رهبری را کلید غلبه بر دشمن دانست و گفت: آمریکایی ها و رئیس جمهور احمق آن فکر می کنند با تحریم های اقتصادی و جنگ رسانه ای می توانند  ملت غیور ایران را به زانو در آورند در حالی که این مردم درس خود را در پیروزی انقلاب و دوران دفاع مقدس به خوبی پس داده اند  و هیچ گاه زیر بار ظلم نخواهند رفت.

 

 

 

 

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار