کد خبر : 55712 تاریخ ثبت : 1397/6/26 18:52:04
پادزهر فشارهای دشمن صبر و استقامت حسینی است امام جمعه بندر دیر

پادزهر فشارهای دشمن صبر و استقامت حسینی است

امام جمعه بندر دیر گفت: پادزهر فشارهای دشمن صبر و استقامت حسینی است.

به گزارش مطاف24   حجت الاسلام سید علی حسینی ظهر دوشنبه در نشست شورای اداری شهرستان دیر با تسلیت ایام تاسوعا و عاشورای حسینی اظهار داشت: در پرتو برگزاری عزاداری سید و سالارشهیدان ضمن گرامیداشت یاد شهدای کربلا و تعظیم شعائر الهی به خاندان عصمت و طهارت ابراز محبت می کنیم.

وی با بیان اینکه بوسیله این عزاداری‌ها احکام، شریعت و ارزش های اسلامی را پاس می‌داریم، افزود: امروز ما باید از حسین بن علی(ع) درس عزت، آزادگی، زیر بار ظلم نرفتن و نهراسیدن از دشمن را یاد بگیریم.

امام جمعه بندر دیر با اعلام اینکه امام حسین(ع) در کربلا در محاصره اقتصادی به تمام معنا بود بیان کرد: در بحث تحریم‌ها و محاصره و فشار اقتصادی دشمن که با آن مواجهیم همانند سید و سالار شهیدان ایستادگی کنیم.

وی پادزهر فشارهای دشمن را صبر و استقامت حسینی برشمرد و عنوان کرد: امروز در مقابل جنگ رسانه ای دشمن باید بصیرت در جنگ اقتصادی صبر و استقامت و در برابر تفرقه افکنی دشمن وحدت کلمه و اتحاد وانسجام داشته باشیم .

حسینی خاطرنشان کرد: هدف از بزرگداشت دفاع مقدس همان فلسفه عاشوراست و اینکه از رزمندگان و شهدای عزیز درس بگیریم.

وی یاد آور شد: امروز نیز با استعانت از عاشورای حسینی و تجربه دفاع مقدس کاری می کنیم که دشمنان بویژه ترامپ آرزوی تسلیم و سرخوردگی ملت ایران و مذاکره مجدد را به گور ببرند.

امام جمعه بندر دیر با بیان اینکه معلمان و دانش آموزان در دفاع مقدس نقش حیاتی و تعیین کننده داشتند، بیان کرد: معلمانی که مدرسه و کلاس درس رها کردند و بدنبال انها دانش آموزان نیز سنگر شهادت و ایستادگی در مقابل دشمن را انتخاب کردند.

وی افزود: امروز نیز معلمان و دست اندرکاران تعلیم و تربیت باید جوانان ما را با عشق حسین بزرگ و در خط ایشان قرار دهند و درس شجاعت، پایمردی، فتوت و بصیرت بدهند.

حسینی گفت: همه دست به دست هم دهیم سنگر آموزش و پرورش تقویت شود و انتظاری که امام و رهبر فرزانه انقلاب و مسئولین از این نهاد دارند تحقق پیدا کند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار