کد خبر : 55706 تاریخ ثبت : 1397/6/22 17:25:36
همایش طلایه‌داران تبلیغ در شهرستان دیر برگزار شد

همایش طلایه‌داران تبلیغ در شهرستان دیر برگزار شد

همایش طلایه داران تبلیغ به مناسبت ماه محرم و با حضور روحانیان مبلغ اعزامی به شهرستان دیر برگزار شد.

به گزارش مطاف24 همایش طلایه‌داران تبلیغ ظهر امروز با حضور امام جمعه، روحانیون و وعاظ در مصلای شهداء محراب بندر دیر گزار شد.

در این همایش  امام جمعه بندر دیر در سخنانی ضمن گرامیداشت سالروز شهادت حجت الاسلام عاشوری و شهیدان احمد حیدری و شهیده سمنبر عالی‌پور  از شهدای پیروزی انقلاب اسلامی به سومین روز از دهه امر به معروف و نهی از منکر پرداخت و اظهار داشت: شما روحانیون با الهام گرفته از عاشورای ابا عبدالله ااحسین(ع) سعی به مبارزه با نقشه‌های شوم دشمن باشید.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی با اشاره به محاسره اقتصادی دشمن  گفت: با توجه به اینکه در عصری قرار گرفته‌ایم که دشمن معاصره اقتصادی در جامع اسلامی ایران فراهم کرده باید اتحاد و انسجام جامعه مورد توجه و ترویج قرار بگیرد.

وی، یکی از آموزه‌های بزرگ عاشورای اباعبدالله الحسین (ع)  را احیا و اجرای فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر دانست و تاکید کرد: از برکات امر به معروف و نهی از منکر، فراهم شدن جامعه سالم و جلوگیری از آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است که این مهم باید در اولویت قرار بگیرد.

امام جمعه دیر با تاکید بر شناخت معروف‌ها و منکرها  افزود: برای تقویت نظام مقدس اسلامی باید فریضه الهی امر به معروف و نهی از منکر در جامعه  تلاش شود.

حسینی با اشاره به ترفند دشمنان برای ترویج فرهنگ یاس و ناامیدی در جامعه افزود: دشمن از طریق جنگ نرم و روانی از طریق فضای مجاری وارد شده و با سیاه نمایی خدمات نظام سعی در ناامیدی مردم و فاصله انداختن بین مردم و مسئولان دارد.

وی تاکید کرد: روحانیون و مبلغان نسبت به این مسایل نباید بی تفاوت باشند و کارهایی که صورت گرفته شده هم نباید نادیده گرفت و باید اطلاع رسانی شود وخدمات دولت را باید به مردم رساند.

رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان دیردر این همایش با اشاره به فعالیت 73 نفر از روحانیون در برنامه‌های تبلیغ محرم افزود: استفاده از ماه محرم برای تبلیغ دین و اندیشه‌های دینی و افشای توطئه‌های دشمنان اسلام و انقلاب باید مورد توجه قرار گیرد.

حجت الاسلام سید ابراهیم سعیدی، ماه محرم را فرصت مناسبی برای آشنایی با معارف الهی و فرهنگ عاشورایی و ترویج آن در بین نسل جوان  دانست و تصریح کرد: امروزه دشمن به خصوص بر روی شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، برنامه ریزی و سرمایه گذاری زیادی کرده و هدفشان ضربه زدن به انقلاب اسلامی و تلاش برای براندازی نظام اسلامی است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار