کد خبر : 55698 تاریخ ثبت : 1397/6/19 16:30:03
شهر و روستاهای بردخون رنگ محرم گرفت در آستانه محرم؛

شهر و روستاهای بردخون رنگ محرم گرفت

در آستانه محرم شهر و روستاهای بخش بردخون رنگ محرم گرفت.

به گزارش مطاف24  امام جمعه موقت بردخون ظهر دوشنبه در جمع عزاداران حسینی در بوستان شهدای گمنام اظهار کرد: خون حضرت امام حسین(ع) باعث بقای اسلام و یاد و نام حسین(ع) موجب جوشش و تحرک عاشقان و مشتاقان آیین محمدی در دنیا شده است.

حجت الاسلام محمدجواد عاشوری افزود: مردم عاشق حسین(ع) از مدت ها پیش برای برپایی مجالس عزای حسینی آماده می شوند و تلاش می کنند به صورتی شایسته از عزاداران حسینی استقبال می کنند تا رضایت سالار شهیدان جلب شود.

وی اضافه کرد: محرم فصل خلق حماسه است، حماسه های بی نظیر از فداکاری ها، رشادت ها و ایثار مردان، زنان و کودکانی که عاشقانه همپای امام خود جان دادند زیرا در هیچ مبارزه ای فرزند خردسال و شیرخوار به مبارزه دشمن نمی رود.

عاشوری با بیان اینکه محرم ماه ظلم ستیزی و مبارزه با ذلت است، ابراز داشت: محرم در فرهنگ اسلامی یک تاریخ زنده، یک انقلاب خونین، یک مظلومیت آشکار و یک مجموعه ماندگار از ریختن خون بهترین بندگان خدا به دست بدترین موجودات است.

امام جمعه موقت بردخون گفت: عزاداری و گریستن برای شهدای کربلا، تجدید بیعت با عاشورا و فرهنگ شهادت و زمینه ساز وحدت و ارتباط بین مسلمانان است زیرا مناسبت های مذهبی بهترین فرصت برای تقویت وحدت و روشنگری پیش روی جامعه اسلامی است که ماه محرم به عنوان یکی از مهم‌ترین این فرصت ها به شمار می‌رود.

وی خواستار حفظ شئون اسلامی در این ماه شد و ادامه داد: برنامه های عزاداری سالار شهیدان بامحتوا و هدف دار اجرا شود تا مردم از برکات آن بهره ببرند و ضمن صرفه جویی و پرهیز از اسراف، قیام امام حسین برای مردم تبیین شود.

عاشوری حفظ آرامش مردم و همسایگان مراکز عزاداری را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: صدای بلندگو ها در ایام محرم باعث رنجش و اذیت مردم نشود و بکوشیم با امر به معروف و نهی از منکر پیام رسان نهضت حسینی شویم.

در ادامه هیئت‌های عزاداری با ابزار سنتی و به صورت منسجم در مصیبت سالار شهیدان عزاداری کردند و ایستگاه های صلواتی از مردم و عزاداران پذیرایی کردند.

این مراسم که هرساله پیش از آغاز ماه محرم برگزار می شود از بانک صادرات تا بوستان شهدای گمنام برگزار شد.

یادآور می شود از روزها پیش حسینیه ها و اماکن مذهبی شهر و روستاهای بردخون با برافراشتن پرچم های سیاه خود را برای عزاداری سالار شهیدان آماده کرده اند و این منطقه حال و هوای محرم گرفت.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار