کد خبر : 55654 تاریخ ثبت : 1397/5/27 09:27:26
نشست خبری نماینده جنوب استان با اصحاب رسانه با حضور خبرنگاران 4 شهرستان جنوبی برگزار شد

نشست خبری نماینده جنوب استان با اصحاب رسانه

نشست خبری نماینده شهرستان های دیر، کنگان،جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی با خبرنگاران و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور کنگان برگزار شد.

شهرها و روستاهای ساحلی باید از بزرگراه دیر به بوشهر منتفع شوند

به گزارش مطاف24 سکینه الماسی در نشست با خبرنگاران شهرستان های جنوبی استان بوشهر در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور کنگان با بیان اینکه عمده مشکل اولیه در حوزه انتخابیه ام مسئله راه بود اظهار داشت:در حالی که هنوز به صورت رسمی نماینده نشده بودم برای کنار گذر کنگان به دوراهک 10 میلیارد تومان اعتبار جذب کردم.

وی افزود:برای اتوبان دیر به بوشهر 50 میلیارد تومان از اعتبارات نفت در نظر گرفته شده که به منظور آغاز پروژه از سمت دیر 8 میلیارد تومان اعتبار جذب کردیم اما متأسفانه از سمت بوشهر ادامه پیدا کرد  که ما ورود کردیم و تا تعیین تکلیف این مسئله در حال حاضر پروژه راکد مانده است.

نماینده شهرستان های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد:احداث بزرگراه دیر به بوشهر با هدف رونق شهرها و روستاهای ساحلی شهرستان دیر بوده اما عملا 60 کیلومتری که در محدوده دیر قرار دارد از کنار ساحل نمی گذرد که باید یک باند دیگر کنار جاده کنونی احداث شود.

وی با بیان اینکه مسیر جم به فیروز آباد بدلیل تردد زیاد کریدور اصلی کشور محسوب می شود، گفت:برای این پروژه 56 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است که استان های هرمزگان، بوشهر و خوزستان از آن منتفع می شوند و در حال حاضر باند دوم آن به مناقصه رفته است.

الماسی ادامه داد:فاز اول جاده جم به پالایشگاه 21 میلیارد تومان و  فاز دوم آن نیز 60 میلیارد تومان اعتبار دارد.

وی با اعلام اینکه مسیر بزباز به بندو در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد،یاد آور شد:جاده های ریز به دژگاه و سرچشمه نیز از دیگر پیگیری های بنده در حوزه راه بوده است.

  عدم راه اندازی کامل بیمارستان امام هادی(ع) دیر بدلیل پرداخت نشدن مطالبات پیمانکار

 این نماینده مجلس در رابطه با خدمات صورت گرفته در حوزه بهداشت و درمان در جنوب استان گفت:بزرگترین پروژه حوزه بهداشت در جنوب استان بیمارستان امام هادی(ع) شهرستان دیر بود که بعد از 28 سال افتتاح شد که دلیل عدم بهره برداری کامل به عدم پرداخت مطالبات پیمانکاری برمی گردد.

وی افزود:فاز توسعه بیمارستان کنگان شامل بخش های اورژانس،نوزادان و ان آی سی یو با اعتبارات وزارت نفت،بهداشت و از محل اعتبارات استانی تزریق شده و تخت های آن نیز در حال افزایش است  و این بیمارستان به نوعی قطب درمان جنوب استان است.

الماسی بیان داشت:افزایش تخت های بیمارستان عسلویه از 32 به 64 تخت ،راه اندازی بخش زنان و زایمان، سونوگرافی و بخش های دیگر و همچنین طرح تحول سلامت نیز  اجرا شده است.

وی ادامه داد:در بیمارستان توحید جم نیز بخش دیالیز راه اندازی و طرح تحول سلامت نیز اجرا شده و تخت های ویژه نیز افزایش یافته  و اولین کیلینیک تخصصی و خصوصی نیز در جم در حال راه اندازی است.

در کمتر از 3 ماه مشکلات تلفن ثابت حوزه جنوب استان حل خواهد شد

نماینده جنوب استان در مجلس ابراز کرد: در بحش آلایندگی صنایع مستقر در پارس جنوبی اولویت اصلی ما خاموش کردن قلرها بود که با تصویب ماده قانونی در مجلس دولت را به اجرای 80 درصد فلرینگ تا پایان برنامه توسعه ششم مکلف کردیم.

وی عنوان کرد:در حوزه مخابران اقدامات خوبی در خصوص توسعه فیبر نوری و  آنتن دهی تلفن های همراه صورت گرفته که در سفر اخیر وزیر فناوری اطلاعات و ارتباطات به جنوب استان قول حل مشکلات تلفن های ثابت 4 شهرستان جنوبی در کمتر از 3 ماه داده شد.

الماسی تصریح کرد:با توجه به آتش سوزی های متعددی که در سال های اخیر در حوزه جنوب بویژه در اسکله دیر و کنگان رخ داد دو سیستم اطفاء حریق آتشخوار در اسکله های دیر و کنگان مستقر شده اند که نقش مهمی در کاهش حوادث احتمالی دارد.

عدم همکاری برخی دستگاه ها در بحث بسته 600 میلیاردی وزارت نفت

 وی در رابطه با اشتغال نیرو های بومی  اظهار کرد:با توجه به ماده 47 قانونی اساسی نیروی بومی را براساس نزدیکی محل سکونت افراد به تأسیسات پارس جنوبی باز تعریف کردیم به این صورت که افراد ساکن استان بوشهر براساس نزدیکی محل سکونت  در اولویت بکار گیری قرار دارند و در واقع تمام تلاش ما برای احقاق حق مردم استان بوشهر بوده است.

الماسی گفت: یکی از مطالبات مهم مردم تحقق 50 درصد سهمیه جذب نیروی بومی در تاسیسات پارس جنوبی بوده که با پیگیری هایی که داشته ام  در حال حاضر استان بوشهر تنها استانی است که این مصوب در آن قانونی است.

این مقام مسئول یاد آور شد:در بحث مسئولیت های اجتماعی شرکت های مستقر در پارس جنوبی سه شهرستان عسلویه، جم و کنگان در اولویت اول و شهرستان دیر در اولویت دوم قرار دارند.

وی افزود: در بحث مسئولیت های اجتماعی نامه نگاری هایی با منطقه ویژه جهت ارائه آمار داشته ایم که  تاکنون جوابی به صورت کتبی به ما نداده اند.

الماسی خاطرنشان کرد:با تصویب بسته 630 میلیارد تومانی  وزارت نفت در 7 سرفصل  166 پروژه به دستگاه های  بهره بردار  در چهار شهرستان جنوبی ابلاغ شده است  که اکثر این پروژه ها یا به اتمام رسیده اند و یا در دست اقدام و اجراست و برای بسیاری از این پروژه ها اعتباراتی دیگر نیز مصوب کرده ایم.

وی اضافه کرد: علی رغم تلاش هایی که برای اجرایی شدن بسته 600 میلیاردی وزارت نفت داشتیم متأسفانه مدیران برخی از دستگاه ها تعامل  وهمکاری خوبی با ما نداشتند و مبلغی از این بودجه بدلیل عدم توانایی دستگاه ها در جذب اعتبارات برگشت خورد.

نماینده جنوب استان در مجلس بیان کرد:طبق آمارها هر دو هفته یکبار در حوزه انتخابیه حضور داشته ام ، از طرفی حداقل از 200 نماینده در بحث حضور و نطق های مجلس جلوتر هستم و حتی لوح تقدیر نیز در این رابطه دریافت کرده ام.

وی افزود:یکی از شعارهای دولت محقق شدن سهمیه 30 درصدی حضور زنان در پست های مدیریتی بوده که البته آنچه مد نظر ماست تاکنون انجام نگرفته اما بنده این کار را از دفتر خودم در شهرستان دیر شروع کردم که یک خانم مسئول  دفتر گذاشته ام.

الماسی  با اعلام اینکه تاکنون بارها وزرا را به  استان و حوزه جنوب آورده ایم، بیان کرد:وزیر کار 3 بار،بهداشت 2بار، ورزش2 بار و وزیر نیرو نیز 2بار در منطقه حاضر شده اند ، همچنین با توجه به  مشکلات و حساسیت های منطقه یکبار نیز کمیسیون انرژی مجلس به استان سفر کردند.

در ادامه این نشست از هر شهرستان 3نفر به نمایندگی از خبرنگاران آن شهرستان سوالات خود را از خانم نماینده پرسیدند که جواب های ایشان را در ادامه می خوانید:

هزینه بالای احداث پل بر روی خور بردستان دلیل عدم شروع جاده وفاق از سمت دیر

نماینده شهرستان های دیر، جم، کنگان و عسلویه در مجلس شورای اسلامی  در رابطه با عدم بهره برداری کامل از بیمارستان امام هادی(ع) شهرستان دیر اظهار کرد:عمده مشکلات این بیمارستان به عدم پرداخت مطالبات پیمانکار بر می گردد که این مسائل یکی پس از دیگری در حال حل شدن است.

وی  با بیان اینکه متولی درمان وزرات بهداشت است،ادامه داد:اگر این بیمارستان افتتاح نشده بود قطعا الان بیمارستانی نداشتیم بنابراین باید کم کم جلو برویم  و هیچ بیمارستانی از ابتدای امر کامل نیست.

الماسی گفت:شرکت هایی که در منطقه مستقر می شوند و منفعتی دارند باید در حوزه بهداشت منطقه نیز ورود کنند و همکاری داشته باشند.

وی با بیان اینکه بلوار وفاق یکی از  مهمترین پروژه هاست، افزود:این پروژه 11 کیلومتر است که که یک کیلومتر آن قبل از کنگان شروع شده بود که با جذب اعتبار 4  ونیم کیلومتر آن از سمت کنگان در دهه فجر امسال به بهره برداری می رسد.

نماینده جنوب استان در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت:دلیل عدم شروع پروژه از سمت دیر هزینه بالای احداث پل بر روی خور بردستان بود که جدای از اعتبار این پروژه باید از محل اعتبارات استانی تأمین می شد که تاکنون محقق نشده که البته مقدمان مناقصه این پل در حال انجام است.

 

ادامه دارد ...

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار