کد خبر : 55653 تاریخ ثبت : 1397/5/26 22:32:11
تحریم ها عامل همه مشکلات نیست امام جمعه موقت بندر دیر:

تحریم ها عامل همه مشکلات نیست

امام جمعه موقت بندر دیر گفت:عمده مشکلات کشور ناشی از مسائل درونی و نحوه مدیریت و سیاست اجرایی مسئولان است که بازار سکه و ارز یک نمونه آن است.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام ابراهیم بحرانی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با تسلیت سالروز شهادت امام محمدباقر(ع) اظهار داشت:ایشان بنیانگذار نهضت علمی جهان تشیع  بودند و شاگردان زیادی در رشته های مختلف تربیت کردند.

وی افزود:علاوه بر مجاهدت های علمی امام باقر(ع)، سیره  عملی و اخلاقی ایشان نیز معرف اخلاق و رفتار اسلامی و شیعی و وسیله تربیت رهروان حقیقت بود.

امام جمعه موقت بندر دیر با بیان اینکه عامل همه مشکلات تحریم ها نیست، عنوان کرد: عمده مشکلات کشور  ناشی از مسائل درونی و نحوه مدیریت و سیاست اجرایی مسئولان است که بازار سکه و ارز یک نمونه آن است.

بحرانی گفت:در کشور هیچ بن بستی وجود ندارد و  هم مشکلات وهم راه حل ها شناخته شده است که باید کمر همت ببندیم و با توفیق الهی و هوشیاری مردم و مسئولان کشور ،آمریکا در جنگ اقتصادی اخیر نیز شکست می خورد.

خظیب جمعه دیر با اعلام اینکه با دولت کنونی آمریکا و به ظور کلی تا زمانی آمریکایی ها آدم نشوند با آنها مذاکره نمی کنیم، ادامه داد:از آنجایی که جنگ صد در صد به ضرر آمریکایی هاست پس جنگی صورت نمی گیرد و از آن طرف هم ایران اسلامی با آمریکایی ها که روش مستکبرانه و زورگویانه را در پیش گرفته  اند مذاکره نخواهد کرد.

وی بیان کرد:برخلاف برخی دیدگاه ها آمریکایی ها از مذاکره به عنوان ابزاری برای اعمال دشمنی بیشتر استفاده می کنند.

بحرانی با گرامیداشت سالروز بازگشت آزادگان به میهن اسلامی خاطرنشان کرد: ورود غرورآفرین آزادگان به میهن خط بطلانی بر تبلیغات دشمنان خارجی و ساده لوحان داخلی  بود که ملت ایران را شکست خورده معرفی می کردند.

وی اضافه کرد:امروز هم تجربه دفاع مقدس به ما می گوید که در جنگ اقتصادی تنها راه پیروزی صبرو استقامت است .

امام جمعه موقت بندر دیر  تصریح کرد: اگر رئیس جمهور امریکا بعد از این همه تحریم و جنگ اقتصادی و هزینه کردها باز پیشنهاد مذاکره بدون پیش شرط می دهد نشانه این است که ما پیروز این میدان هستیم و به پیروزی نهایی نزدیک شده ایم.

وی درباره کودتای 28 مردادسال 32 یاد آور شد: این کودتا نشانه اعتماد به آمریکایی هاست.

بحرانی روز عرفه را روز دعا ونیایش و طلب مغفرت برشمرد و افزود:روز عید قربان نیز یادآور زیباترین نمونه بندگی و تسلیم در برابر خداست.

وی در رابطه با روز جهانی مسجد گفت: مساجد همواره پایگاه روشنگری ، بصیرت افزایی وکانون تربیت نیروهای انقلابی و سنگر مبارزه با ستمگران  بوده اندو دشمنان همیشه از مساجد وحشت داشته اند و نیاز است جوانان نسبت به حضور در مساجد اهتمام داشته باشند.

خطیب جمعه بندر دیر تأکید کرد: صنعت دفاعی یکی از عوامل اقتدار کشور  است و علی رغم همه تهدیدها و تحریم ها امروز کشور به حدی از این توانایی رسیده که بازدارنده باشد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار