کد خبر : 55647 تاریخ ثبت : 1397/5/19 12:21:49
خبرنگاران شهرستان دیر به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شدند

خبرنگاران شهرستان دیر به مناسبت روز خبرنگار تجلیل شدند

به مناسبت روز خبرنگار،طی مراسمی که با حضور مسئولان شهرستان دیر و اصحاب رسانه، در سالن اجتماعات شهرداری دیر،برگزار شد از خبرنگاران این شهرستان تجلیل شد.

به گزارش مطاف24  ، هفدهم مردادماه به یاد محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی که در سال ۱۳۷۷ به همراه هشت نفر از اعضای کنسولگری ایران در مزار شریف افغانستان توسط نیروهای افراطی طالبان به شهادت رسید، به عنوان روز خبرنگار نامگذاری شد.

در ایران اسلامی در دوره هشت سال دفاع مقدس و پس از آن به دفعات شاهد از جان گذشتگی خبرنگاران رشید میهن عزیزمان در امر تهیه واقعیات و دفاع از آزادگی و اسلام بودیم، دفاع مقدس ملت ایران در مقابل تجاوز بیگانه فصلی تاثیر‌گذار در تاریخ این رمز و بوم است که بخشی از آن ماحصل تلاش خبرنگاران، نویسندگان و روزنامه‌نگارانی بود که با هدف اطلاع‌رسانی و نیز انتقال فرهنگ اسلامی انقلابی جبهه، به این معرکه وارد شده بودند.

فرماندار شهرستان دیر،در این مراسم،با تبریک سالروز شهادت محمود صارمی و روز خبرنگار، گفت: خبرنگاران چشمان بینا و گوش شنوای جامعه هستند و در پیشرفت جامعه نقش بسزایی دارند..

 

حمزه اعتماد با بیان اینکه، اطلاع رسانی شفاف و دقیق به مردم و مسئولان از وظایف عمده خبرنگاران است، اظهار داشت: خبرنگاران نقش غیر قابل انکاری در انعکاس مشکلات و مسایل مردم به مسئولانن دارند.

وی با تاکید بر اینکه خبرنگاران نقش موثری در پیروزی انقلاب و ۸ سال دفاع مقدس داشتند، تصریح کرد:خبرنگاران کسانی هستند که همواره در بطن جامعه حضور دارند و با مروت، جوانمردی، انصاف ، عدالت، احترام به ارزش ها و باورهای جامعه قلم فرسایی می کنند.

فرماندار شهرستان دیر، ضمن تقدیر از تلاشهای خبرنگاران شهرستان دیر،با بیان اینکه حق طلبی و حق گویی از ویژگی بارز یک خبرنگار می باشد، گفت:خبرنگار برای آگاهی بخشی به جامعه خود نیازمند داشتن آگاهی است و باید همواره در تلاش برای کسب آگاهی باشند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر، نیز در این آیین گفت:قلم خبرنگاران باید در جهت حفظ ارزش های اسلامی و هدایت جامعه به سوی اخلاق مداری حرکت کند.

غلامرضا ناطقی پور، با بیان اینکه،خبرنگاران می بایست در راستای شناسایی آسیب های جامعه و رساندن آنها به گوش مسئولان، از بطن جامعه باشند، اظهار داشت:خبرنگار در انجام ماموریت خطیر خود باید با تقوا و صداقت عمل کند و همواره در بیان حقیقت و نقد منصفانه در جامعه پیشقدم باشد.

وی، با بیان اینکه خبرنگاران باید به علم روز مجهز باشند و مصالح عمومی مردم و شهر را بر هر چیزی ترجیح دهند، تاکید کرد: انتقاد سازنده همراه با ارائه راهکار مناسب مورد حمایت دولت است.

ناطقی، گفت:خبرنگاران ، بازوی قوی مدیران اجرایی در انجام وظایف هستند و باید روز به روز مورد حمایت و توجه جدی مسئولان قرار گیرند.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان دیر،با بیان اینکه،آگاهی بخشی باید عالمانه، علاقانه ، نشاط بخش و امید آفرین و حق جویانه باشد و این رسالت مهم خبرنگاران است، افزود: اگر خبرنگار بتواند رسالت خود را به خوبی ایفا کند جامعه ای با نشاط، امید بخش و منسجم خواهیم داشت.

در این مراسم عباس بحرانی، یکی از خبرنگاران شهرستان دیر، به نمایندگی از همه خبرنگاران، گفت:متاسفانه در شهرستان دیر،هر ساله شاهد ریزش خبرنگاران می باشیم و این ریزشها برگرفته از نگاه و عدم حمایتی است که از سوی مدیران شهرستان به خبرنگاران و این جایگاه بسیار مهم دارند.

وی، تقویت روابط عمومی های ادارات شهرستان دیر، در راستای ارتباط مستمر با خبرنگاران را از درخواست های خبرنگاران شهرستان برشمرد و اظهار داشت: تشکیل خانه مطبوعات در شهرستان دیر، ساماندهی خبرنگاران،ارتباط بیشتر مسئولان با خبرنگاران و پرداخت هزینه اینترنت خبرنگاران از درخواست هایی است که همه خبرنگاران از مسئولان شهرستان دارند.

در پایان این مراسم از سوی ادارات شهرستان دیر، با اهداء لوح سپاس و هدایایی از خبرنگاران تجلیل شد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار