کد خبر : 55624 تاریخ ثبت : 1397/4/22 23:01:38
مسئولان مشکل آب و برق را حل کنند/ لزوم رسیدگی به مطالبات صیادان امام جمعه دیر:

مسئولان مشکل آب و برق را حل کنند/ لزوم رسیدگی به مطالبات صیادان

امام جمعه دیر خواستار رفع مشکلات صیادان و مدیریت بهتر در عرصه صید شد و گفت: مسئولان مشکل آب و برق را حل کنند.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام سید علی حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه بندر دیر با بیان اینکه شیعه واقعی باید زینت اهلبیت باشد اظهار داشت:مؤمن واقعی اهل گرانفروشی به مردم و احتکار اجناس نیست.

وی بیان کرد: دشمنان از نظر نظامی نمی توانند برما غلبه کنند و تحریم های آنها نیز بی اثر خواهد بود و عربده های ترامپ نیز نشانه ضعف و استیصال آمریکایی هاست.

امام جمعه بندر دیر خاطرنشان کرد: دشمن با جنگ اقتصادی، روانی ، عملی و عملیاتی بدنبال ایجاد شکاف بین مردم و مسئولان است.

وی افزود: امروز دشمنان از طریق جنگ روانی بدنبال وارونه جلوه دادن واقعیات به جوانان و مردم هستند تا با به خیابان کشاندن مردم سوء استفاده کنند.

حسینی  با بیان اینکه مسئولان باید باور کنند که در وضعیت جنگی قرار داریم  عنوان کرد: برخی از مسئولین با کمال تأسف بی خیال ، تنبل و موقعیت نشناس هستند و با مردم برخورد متکبرانه می کنند.

وی با اعلام اینکه بی تدبیری مملکت را از پا در می آورد و دشمنان را شاد می کند،گفت: مسئولین قبل از اینکه مردم برای رسیدگی به مشکلاتشان به خیابان ها بیایند باید در بین آنها حاضر و به مسائل جامعه رسیدگی کنند.

امام جمعه دیر با اشاره به تجمع اخیر مردم برازجان در پی مشکلات آب تأکید کرد: برخی از مسئولان اگر ۱۰ درصد تلاشی که برای راه‌اندازی کنسرت داشتند را برای حل مشکلات مردم بکار می بردند مردم به خیابان نمی آمدند.

وی اضافه کرد: آیا قبلا نمی‌توانستید مشکل کم آبی مردم را حل کنید و باید بگذارید مردم به خیابان بیایند بعد فکری بکنید.

حسینی با اشاره به مشکل نبود سوخت در یکی از پمپ بنزین های دیر در روزهای گذشته و در دست تعمیر بودن جایگاه دیگر یاد آور شد: بنده سال گذشته نسبت به واگذاری دو جایگاه سوخت به یک نفر هشدار دادم الان هم اگر از نظر سوخت مشکل داریم مردم را محرم خود بدانیم.

خطیب جمعه دیر گفت: چندین سال است لنج های بوشهری با حضور در منطقه شهرستان دیر زیستگاه آبزیان را تخریب و ادوات صیادان ما را نابود و آنها را تهدید می کنند که هرچه ما داد می زنیم و فرماندار نامه می زنند اما در مرکز استان کاری صورت نمی گیرد؛ چرا کاری می کنید که مردم به ستوه بیایند.

وی ادامه داد: در آستانه فصل صید میگو هشدار می‌دهیم اگر بناست هر سال آخر کار به همه مجوز صید بدهید از همین الان اعلام کنید تا هر که می‌خواهد به دریا برود و این درس بدی برای مردم است که بگویند با زور باید به حقمان برسیم.

امام جمعه دیر ابراز کرد: برخی از دستگاه های نمی دانم خواب بوده اند کجا بوده اند، شما که مرتب از جاده ساحلی به سمت بوشهر رفته اید و می دیدید که کنار پل مند کشت می شود چرا الان که فصل کشت است و کشاورزان هزینه کرده اند یادتان آمده که غیر قانونی است.

وی در رابطه با مشکلات و نوسانات برق گفت: مردم باید صرفه جویی کنند اما جدول زمانبندی قطع برق که دست مسئولین است و می توانند به مردم اطلاع بدهند چرا اینکار را نمی کنند.

حسینی عنوان کرد: قوه قضاییه و سایر دستگاه ها باید با متخلفان اقتصادی بازار سکه و ارز انقلابی برخورد کنند.

وی هشدار داد: من اعلام می کنم به خواست خدا این بنده حقیر نمی گذارم براثر سوء مدیریت و بی خیالی و تنبلی برخی مسئولان مردم به خیابان بیایند بلکه قبل از این اتفاق یقه خود مسئولین را خواهیم گرفت.

امام جمعه دیر با تبریک میلاد حضرت معصومه(س)، خواستار الگوپذیری دختران از این بانوی گرامی شد و افزود: متأسفانه برخی مسئولین در داخل کشور بجای تشویق مردم به حجاب مرتب از بدحجابان حمایت می کنند و مسئله ححاب اختیاری را مطرح می نمایند.

وی با بیان اینکه حجاب دستور خداست و با دهن کجی عده ای این حکم لغو نمی شود، تصریح کرد: پدران و همسران غیرتمند مواظب باشند ناموسشان در معرض بیگانگان قرار ندهند.

حسینی با بیان اینکه حج فرصت مهمی برای ایجاد وحدت و اتحاد بین مسلمانان است،یاد آور شد:عده ای نسبت به واگذاری ارز دولتی به کسانی که برای تفریح به ترکیه می روند اعتراض نمی کنند اما به دادن ارز دولتی به حجاج واکنش نشان می دهند که بی انصافی است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار