کد خبر : 55609 تاریخ ثبت : 1397/3/25 10:06:44
حفظ دستاوردهای رمضان در طول سال ضروریست امام جمعه دیر

حفظ دستاوردهای رمضان در طول سال ضروریست

امام جمعه دیر گفت: باید دستاورد های معنوی ماه مبارک رمضان در طول سال حفظ شود.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام  سیدعلی حسینی در خطبه های نماز عید سعید فطر با تبریک این روز اظهار داشت:دستاورد روزه داری در ماه مبارک رمضان باید تقوا باشد و باید باورهای معنوی این ماه را در طول سال ادامه دهیم.

وی با بیان اینکه زکات فطره نشانگر این است که روزه داری در ما  تاثیر گذاری را داشته است افزود:مومنین تحت تاثیر کلاس رمضان باید بیاد مستمندان باشند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه صدقات کمیته امداد به کشورهای دیگر پرداخت نمی شود، بیان کرد:کمیته امداد نهادی خدمتگزار و در خدمت مردم است و هدف دشمن از شایعه پراکنی اخیر در مورد این نهاد این است که مردم را نسبت به نهادهای انقلابی سلب اعتماد کند.

حسینی  با اشاره به اینکه روزه داری نوعی جهاد اکبر است و برای این موفقیت نیز باید جشن بگیریم ،ابراز کرد: هر روزی که ما گناه نکنیم عید واقعی است.

وی ادامه داد:صدقات پرداختی مردم به کمیته امداد در همان شهر خودشان هزینه می شود و هیچ وقت به کشورهای دیگر منتقل نمی گردد.

حسینی با تقدیر از حضور انقلابی مردم در راهپیمایی روز قدس گفت:روز قدس تو دهنی محکمی به دشمنان اسلام بود و آمریکایی ها خواب مذاکره در رابطه با مسائل منطقه ای را به گور خواهند برد.

وی افزود:دولتمردان و مسوولین با مدیریت و نظارت مانع از گرانی و احتکار شوند و از سویی اقتصاد مقاومتی را جدی بگیرند و نگذارند دشمنان با شایعه پراکنی مردم را نسبت به نظام بدبین کنند.

امام جمعه دیر با بیان اینکه بارها گفته ایم که باید مردم را نسبت به رسانه های داخلی خوشبین کنیم خاطرنشان کرد: ما موافق بستن شبکه های مجازی نیستیم اما با مدیریت صحیح مانع از کار دشمن در بدبین کردن ذهن جوانان نسبت به نظام شویم.

وی اضافه کرد:مابه امیدواری است که رئیس جمهور محترم به این نتیجه رسیده اند که رسانه های داخلی باید میدان دار شوند و رسانه های بیگانه که جنگ روانی ایحاد می کنند مدیریت شوند.

حسینی با اعلام اینکه مردم اگر خواسته بحقی دارند باید در چارچوب قانون اقدام و مانع از سوء استفاده دشمن شوند،تأکید کرد:مسوولین سه قوه قبل از به ستوه آمدن مردم و اعتراضات خیابانی به فکر حل مشکلات و گرفتاری های مردم باشند.

وی عنوان کرد:بی تفاوتی در مقابل خواسته های بحق مردم موجب پیگیری مطالبات آنها در خیابان و موج سواری دشمن می شود.

امام جمعه دیر تصریح کرد:برخورد با کسانی که در کار مردم کارشکنی کرده و موجب نارضایتی آنها می شوند امیدواری را به مردم باز می گرداند.

حسینی به مشکلات کم آبی اشاره کرد و افزود:اخیرا با تأمین اعتباری که صورت گرفت در هفته دولت منبع ذخیره ده هزار متر مکعبی دیر به بهره برداری می رسد و بخش عمده مشکلات بی آبی حل می شود اما مردم هم با تهیه منبع ذخیره و صرفه جویی در مصرف آب مسوولان را یاری دهند.

وی یاد آور شد:با توجه به کم بارشی و کاهش تولید برق ،مردم در ساعات اوج مصرف از وسایل پر مصرف استفاده نکنند.

امام جمعه دیر گفت: مسوولان پیگیر حل مشکلات نیروهای بومی که با بهره برداری از فاز ۱۹ اخراج شده اند باشندو برای افراد جویای کار نیز فکری بکنند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار