کد خبر : 55607 تاریخ ثبت : 1397/3/24 14:47:00
یادواره 13 شهید و 2 شهید گمنام شهر دوراهک برگزار شد با حضور گسترده مردم

یادواره 13 شهید و 2 شهید گمنام شهر دوراهک برگزار شد

با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی، نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجی یادواره 13 شهید و 2 شهید گمنام شهر دوراهک برگزار شد.

به گزارش مطاف24  صبح امروز و با حضور گسترده اقشار مختلف مردمی، نیروهای نظامی، انتظامی و بسیجی یادواره 13 شهید و 2 شهید گمنام شهر دوراهک برگزار شد.

یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در این آیین اظهار داشت: دو ویژگی جهاد و کشته‌شدن در راه خدا باعث شده تا شهدای ما مقدس باشند.

حجت‌الاسلام حسین فقیه افزود: طبق آیات قرآن، شهادت نه تنها پایان خط نیست بلکه آغاز حیات طیبه است و شهدا دیگران را هم به حرکت در این مسیر بشارت می دهند.

وی بیان کرد: برگزاری یادواره‌ها و زنده نگه‌داشتن یاد شهدا در راستای حرکت حضرت زینب(س) است که فرهنگ و مکتب حسینی را احیا و پایه‌های حکومت یزید را لرزاند.

این استاد حوزه و دانشگاه یادآور شد: شهدای عزیز ما مدافع اسلام، ارزش‌ها و ناموس وطن  بودند که باید  به عنوان اسطوره‌های واقعی به نسل جوان معرفی شوند.

وی عنوان کرد:هشت سال دفاع مقدس یک جنگ تمام عیار جهانی بود که در یک سو کشوری تازه انقلاب کرده و در طرف مقابل بسیاری از کشورهای جهان حضور داشتند.

فقیه تأکید کرد:به برکت ایمان، همدلی، وحدت کلمه و رهبری الهی امام(ره) دشمنان نتوانستند حتی یک متر از خاک ما را تصرف کنند.

وی یاد شهدا را در استمرار فرهنگ کربلا و شهادت دانست و ادامه داد: نباید بگذاریم عده‌ای مغرضانه آرمان‌های انقلاب ما را به بازی بگیرند و با شعارهای انحرافی مانند« نه غزه نه لبنان» جوانان ما را به بیراهه ببرند.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی ام‌القرآی جهان اسلام و نگاه تمام مسلمانان و آزادی‌خواهان به ما متمرکز شده است.

بر اساس این گزارش حسین چاهبندی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در این یادواره خاطراتی از دوران دفاع مقدس بیان و در ادامه سیدعلی حسینی‌نیا دقایقی مرثیه‌سرایی کرد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار