کد خبر : 55601 تاریخ ثبت : 1397/3/18 20:03:15
راهپیمایی روز قدس در دفاع از انسانیت و حقوق بشر است امام جمعه دیر

راهپیمایی روز قدس در دفاع از انسانیت و حقوق بشر است

امام جمعه بندر دیر گفت:راهپیمایی روز قدس در دفاع از انسانیت و حقوق بشر است و ما به حکم همبستگی اسلامی نمی توانیم در مقابل مشکلات مسلمانان ساکت باشیم.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام  سیدعلی حسینی امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر اظهار داشت:مسئله مقابله با استکبار و صهیونیست ها از همان دوران قبل از انقلاب مطرح بود و امام در دهه چهل در جریان مبارزه با رژِیم ستمشاهی مسئله وابستگی شاه به اسرائیل را زیر سوال برد.

وی افزود:بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و نامگذاری روز جهانی قدس از سوی امام راحل نقطه عطفی در مبارزات فلسطینیان ایجاد و به ان اصالت بخشید.

امام جمعه دیر بیان کرد:بنیانگذاری انقلاب اسلامی مسئله فلسطین را از یک مسئله عربی به اسلامی بلکه جهانی تبدیل کرد و این روز در واقع فریاد رسای مسلمانان و آزادیخواهان علیه سرطان کشنده صهیونیسم است.

وی با بیان اینکه برخی مغرضانه و عده ای با ناآگاهی مسئله دفاع از فلسطین را زیر سؤال می برند اضافه کرد: این ها از یک سو می خواهند ملت از حمایت فلسطینیان دست بردارند و از دیگر سو ذهن مردم را به یک نهاد خدمتگزار بدبین کنند در واقع اینها منافقانی هستند که نقش پادوی دشمن را ایفا می کنند.

حسینی گفت: راهپیمایی روز قدس در دفاع از انسانیت و حقوق بشر است و ما به حکم همبستگی اسلامی نمی توانیم در مقابل مشکلات مسلمانان ساکت باشیم.

خطیب جمعه دیر عنوان کرد:این راهپیمایی تنها دفاع از ملت فلسطین نیست بلکه در حمایت از ملت های مظلوم بحرین، یمن ، میانمار و سایر ملل ستمدیده اسلامی نیز می باشد.

وی افزود: همچنین حضور در اجتماع روز قدس در راستای دفاع از منابع ملی ماست چرا که اگر امروز حزب الله و حماس نبودند یقینا اسرائیل ما را راحت نمی گذاشت کمااینکه دیدیم چگونه دانشمندان هسته ای ما را ترور کردند و ما را تهدید می کنند.

حسینی خاطرنشان کرد: امروز صهیونیست ها و آمریکایی ها و جبهه استکبار درمانده شده اند و تقویت جبهه مقاومت خواب را از آنها گرفته و باعث شده از سر ضعف عربده کشی کنند.

امام جمعه دیر تأکید کرد : همه ما و مسوولان باید دنبال کننده آرمان های امام و تحقق بخش آنها باشیم.

وی با بیان اینکه امام مسائل حاشیه ای را وارد متن نمی کرد ادا مه داد:دولت های مستکبر باید بدانند این خواب آشفته که ایران اسلامی هم تحریم را تحمل و هم فعالیت های هسته را تعطیل کند تعبیر نخواهد شد.

حسینی با بیان اینکه برخی از خناصان شایعه پراکنی نکنند که ایران هم نقض برجام کرد، گفت: رهبری تاکید کردند در چارچوب برجام ما می توانیم مقدمات کار را فراهم کنیم که اگر روزی اروپایی ها تضمین لازم به ما نداده و اعتماد ما را جلب نکردند همه چیز برای پیشبرد اهداف هسته ای فراهم باشد که البته مسئله بمب هسته ای طبق فتوای رهبری حرام و در دستور کار ما نیست.

خطیب جمعه دیر یاد آور شد:در مقطع فعلی دشمن سه نقشه اقتصادی، جنگ روانی و فشار عملی را در دستور کار خود قرار داده است.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار