کد خبر : 55595 تاریخ ثبت : 1397/3/11 10:00:01
5 زندانی جرائم غیرعمد بیش از 10 میلیارد ریال برای آزادی نیاز دارند رئیس دادگستری شهرستان دیر:

5 زندانی جرائم غیرعمد بیش از 10 میلیارد ریال برای آزادی نیاز دارند

رئیس دادگستری شهرستان دیر گفت: امسال برای آزادی پنج زندانی جرائم غیرعمد شهرستان دیر که عموما مربوط به شاکی خصوصی و چک می‌باشد بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

به گزارش مطاف24  عیسی نوشاد صبح امروز در آیین جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان جرائم غیرعمد اظهار داشت: جشن گلریزان در واقع جشن عاطفه‌ها، خریدن آبروی نیازمندان، رویش امید در قلب‌ها و ارادت به ساحت مقدس ائمه اطهار(ع) به خصوص امام حسن مجتبی(ع) و ارادت به پدربزرگوارشان امام علی(ع) است.

وی افزود: امسال برای آزادی پنج زندانی جرائم غیرعمد شهرستان دیر که عموما مربوط به شاکی خصوصی و چک می‌باشد بیش از 10 میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

رئیس دادگستری شهرستان دیر با اعلام این که بیشتر جرائم غیرعمد به نپرداختن مهریه، نفقه، چک‌بلامحل، تصادفات غیرعمد و حوادث کارگاهی ارتباط دارد، تصریح کرد: عوامل متعددی هم‌چون شرایط اقتصادی جامعه، فقر، بیکاری، تورم، نرخ بالای سود بانک‌ها و مهریه‌های سنگین موجب به زندان‌افتادن افراد می‌شود.

نوشاد عنوان کرد: متأسفانه در جامعه سنتی ما مدتی است که نقش ریش‌سفیدان، بزرگان، عالمان و متولیان فرهنگی کم‌رنگ شده و امروز ما شاهد ورود موادمخدر به مدارس و پایین آمدن سن مصرف این مواد هستیم که متولیان فرهنگی باید فکری به حال این آسیب‌های اجتماعی کنند.

نوشاد یادآور شد: در حال حاضر عمده زندانیان ما مربوط به تصادفات است که قدرت پرداخت دیه را ندارند.

وی به نقل از دادستان شهرستان دیر از مرخصی یک ماهه برای زندانیان جرائم غیرعمد در روز عید سعید فطر خبر داد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار