کد خبر : 55569 تاریخ ثبت : 1397/2/26 21:41:20
17 هزار زن سرپرست خانوار در استان از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر:

17 هزار زن سرپرست خانوار در استان از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر گفت: 17 هزار زن سرپرست خانوار در استان از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند .

به گزارش مطاف24  احمد لطفی ظهر امروز در نشست با بانوان سرپرست خانواده شهرستان دیر با بیان این که رویکرد کمیته امداد توانمندسازی خانواده هاست،اظهار داشت: پایه اصلی توانمند سازی کار فرهنگی است که بسته‌ها و خدمات متعدد فرهنگی به مددجویان ارائه می‌شود.

وی با بیان این که در کنار بسته‌های خدمتی توجه به بحث اشتغال مددجویان به منظور تأمین بخشی از معیشت آنها نیز در دستور کار قرار دارد، افزود: پرداخت تسهیلات 300 میلیون ریالی قرض‌الحسنه با تضامین آسان از محل صندوق ولایت برای ایجاد مشاغل کوچک و زودبازده به افراد زیر پوشش نیز انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر پرداخت مستمری را یکی دیگر از بسته‌های حمایتی کمیته امداد برشمرد و تصریح کرد: از ابتدای سال 96  مستمری پرداختی به مددجویان سه برابر شده است.

لطفی از احداث دو هزار واحد مسکونی روستایی برای مددجویان  استان ظرف دو سال آینده خبر داد و گفت: سال گذشته 600 واحد مسکونی برای مددجویان در روستاهای استان ساخته و دو هزار و 200 بسته  مسکن نیز که غالبا در منطقه جنوب استان بود پرداخت شد.

وی با اعلام این که در حال حاضر 33 هزار خانواده در استان بوشهر زیر پوشش کمیته امداد هستند که معادل 10 درصد جمعیت استان است، افزود: 17 هزار زن سرپرست خانوار در استان از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند که از این تعداد 13 هزار نفر مربوط به فوت همسر و چهار هزار نفر نیز مطلقه، متارکه ،بدسرپرست و یا دارای فرزند سرباز هستند.

مدیرکل کمیته امداد استان بوشهر با اشاره به 61 درصد فعالیت‌های کمیته امداد در حوزه زنان سرپرست خانوار، بیان کرد: خدمات بیمه‌های اجتماعی، بیمه آتیه ایتام، بیمه مسکن، وام‌های کارگشایی ضروری، بسته‌های غذایی برای کودکان دچار سوء‌تغذیه، کارت درمان و پرداخت کمک هزینه تحصیلی، تأمین جهیزیه برای نوعروسان و هدیه ازدواج به دامادان از دیگر خدماتی است که کمیته امداد مفتخر به ارائه آن به مددجویان است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار