کد خبر : 55563 تاریخ ثبت : 1397/2/21 17:11:48
خروج آمریکا از برجام چهره کریه دشمنان ایران را افشا کرد امام جمعه دیر

خروج آمریکا از برجام چهره کریه دشمنان ایران را افشا کرد

امام جمعه دیر گفت: خروج آمریکا از برجام چهره کریه دشمنان نظام اسلامی را بار دیگر افشا کرد.

به گزارش مطاف24  حجت‌الاسلام  سیدعلی حسینی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر دیر اظهار داشت: دشمنی آمریکایی‌ها با ملت ایران و نظام اسلامی سابقه‌ای دیرینه دارد و کودتای ۲۸ مرداد ، حمایت از رژیم پهلوی و شاه خائن، صدام و گروه‌های تروریستی و تحریم‌‌ها نمونه‌ای از شرارت‌های آنان است.

وی با بیان این که مسئله هسته‌ای بهانه آمریکایی‌هاست، افزود: مسئله اصلی این است که  آنها می‌خواهند ایران اسلامی که بعد از دوران قاچار و پهلوی به این عزت و استقلال رسیده را تابع و مطیع خود کنند که طبیعی است ملت ایران و نظام اسلامی هرگز به این راه نخواهد رفت و دشمنان ما این آرزو را به گور خواهند برد.

امام جمعه دیر با اشاره به خروج آمریکا از برجام عنوان کرد: این حرکت ترامپ برخلاف عرف بین‌المللی بود و چهره کریه کسانی که از قانون و مصوبات شورای امنیت دم می‌زدند را افشا کرد.

حسینی یادآور شد:  نه تنها ملت بزرگ ایران، بلکه دیگر ملل نیز به این سخن رهبر فرزانه انقلاب رسیدند که آمریکا قابل اعتماد نیست.

امام جمعه دیر بیان کرد: قضیه برجام هم مثل پذیرش قطعنامه ۵۹۸ به نفع ملت و نظام ایران تمام می‌شود  و حقانیت نظام و ملت ایران که بارها گفته شد به دنبال انرژی هسته‌ای صلح آمیز هستیم بر همگان عیان و قانون‌شکنان به ملت‌ها معرفی می‌شوند.

حسینی تأکید کرد: اقدام ترامپ درس عبرتی برای ماست که دیگر به دشمنان اعتماد نکنیم و روی پای خود بایستیم و اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم .

خطیب جمعه دیر با  اشاره به لزوم حفظ وحدت در بین تمام اقشار جامعه اظهار کرد: اگر کسی در گذشته از سر دوستی در خصوص برجام هشداری  می‌داد الان به جای یقه‌گیری و مچ‌گیری با اتحاد و وحدت کلمه در مقابل دشمنانمان بایستیم.

وی افزود: مسوولان در مذاکره با اروپایی‌ها باید منافع ملی مردم به شکلی که رهبری فرمودند را در نظر بگیرند و این اتمام حجتی برای کشورهای اروپایی است که اگر باز هم آنها خواستار کوتاه‌آمدن و یا مذاکره مجدد بشوند به هیچ وجه قابل قبول نیست.

حسینی با اشاره به عدم همکاری بانک‌ها  در بحث استمهال وام‌های کشاورزان گفت: خسارات جدی به زیرساخت‌های کشاورزی شهرستان وارد شده و در این موقعیت به جای احداث جاده بین مزارع بودجه ای برای جبران خسارات کشاورزان پرداخت شود.

امام جمعه دیر با اشاره به هفته هلال احمر بیان کرد: یکی از نیازهای مهم شهرستان احداث انبار امدادی است که انتظار می‌رود خیرین در این بحث ورود کنند.

وی در رابطه با دهه تکریم مساجد تصریح کرد: مساجد در انقلاب اسلامی نقش تاثیرگذاری داشته‌اند و امروز نیاز است که به عنوان پایگاهی برای تربیت جوانان انقلابی تقویت شوند.

حسینی  با تأکید بر  استفاده از فضای معنوی ماه رمضان یاد آور شد: اگر  دشمنان ما را تحریم کنند ما ماه رمضان را داریم و اگر تهدید نظامی شویم ما فرزند محرم هستیم.

وی بیان کرد: پاسخ کوبنده سوریه به حملات  رژیم صهیونیستی  تداعی گر این سخن رهبری بود که فرمودند زمان بزن در رو تمام شده است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار