کد خبر : 55551 تاریخ ثبت : 1397/2/14 18:24:14
دغدغه معیشتی معلمان برطرف شود امام جمعه دیر

دغدغه معیشتی معلمان برطرف شود

امام جمعه دیر گفت:رسیدگی به وضعیت معیشتی فرهنگیان باید در اولویت وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد تا معلمان ما دغدغه ای غیر از درس دادن نداشته باشند.

به گزارش مطاف24 حجت الاسلام سیدعلی حسینی  امروز در خطبه های نمازجمعه این هفته بندر دیر با بیان اینکه معلمی شریف ترین و پر مسئولیت ترین شغل هاست، اظهار داشت: معلمان باید دانش آموزان را هم در بعد آموزشی و هم تربیتی  پرورش دهند.

وی  با اعلام اینکه وزارت آموزش و پرورش و مدیران باید معلم را در تعلیم و تربیت دانش آموزان یاری دهند،افزود: بحث محتوای کتب درسی و رسیدگی به وضعیت معیشتی فرهنگیان باید در اولویت قرار گیرد  تا معلمان ما  دغدغه ای غیر از درس دادن نداشته باشند.

امام جمعه دیر خاطرنشان کرد:اگر  معلم در جامعه و نزد مسئولین و اولیاء حرمت داشته باشد قطعا دانش آموزان نیز از معلم خود حرف شنوی دارند.

حسینی نقش وزارت آموزش و پرورش در کمک به معلمان را کلیدی دانست  و عنوان کرد:برخی بخشنامه ها  و قوانین باعث شده تا معلمان برای حضور دانش آموزان در برنامه های فرهنگی همانند حضور در مساجد، کتابخانه ها، نمایشگاه ها ، اردوها  و یا نمازجمعه ها و سایر برنامه با مشکل مواجه شوند.

وی با اشاره به دیدار رهبری با کارگران و کار آفرینان گفت: حمایت از کالای ایرانی یکی از بهترین و موثرترین شیوه های مقابله با طراحی های اقتصادی دشمن است.

خطیب جمعه دیر  بیان کرد:   ارتباط با دنیا به معنای چشم دوختن به عنصر خارجی نیست بلکه  راه ایستادگی در جنگ اقتصادی تکیه بر ظرفیت ها و توانمندی های داخلی است .

وی  ادامه داد: آمریکا از طریق جنگ های نیابتی بدنبال جلوگیری از تثبیت موقعیت ایران و القاء تلاش ایران برای تسلط بر منطقه است.

حسینی تأکید کرد: یکی دیگر از اهداف آنها فریب اذهان عمومی داخلی از طریق بزرگ جلوه دادن هزینه های ایران در کشورهای سوریه و عراق می باشد در حالی که اگر داعش وارد ایران می شد برای بیرون راندن آنها باید ده ها برابر بیشتر هزینه می کردیم.

امام جمعه دیر عنوان کرد:هدف دیگر آمریکایی ها علاوه بر خدشه وارد کردن  به  امنیت ایران، تجزیه جهان اسلام بود.

 وی درباره برجام گفت:ما تا زمانی که آمریکایی ها از برجام خارج نشده اند بیرون نمی رویم اما اگر آنها این کار را بکنند باید بدانند  واکنش ما غافلگیر کننده است و ضربه سختی بر آنها وارد خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه در موقعیت فعلی نیازمند ایستادگی با صدای واحد در مقابل دشمنان هستیم، اظهار کرد: با وحدت ملی و هم صدایی مسئولان دشمن هیچ غلط نمی کند.

خطیب جمعه دیر  با تقدیر از برگزارکنندگان جشن های اعیاد شعبانیه  ابراز کرد:بعد از برگزاری جشن ها باید نقاط ضعف ها را  هم شناسایی کنیم .

وی در رابطه با سالروز تشکیل بسیج سازندگی یاد آور شد: بسیج سازندگی در بحث اقتصاد مقاومتی و محرومیت زدایی و اردوهای جهادی فعالیت های قابل قبولی دارد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار