کد خبر : 55528 تاریخ ثبت : 1396/1/29 08:01:37
شهدای دانش‌آموز ناب‌ترین عصاره انقلاب هستند مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر:

شهدای دانش‌آموز ناب‌ترین عصاره انقلاب هستند

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت:شهدای دانش‌آموز به عنوان ناب‌ترین عصاره انقلاب در سنین نوجوانی و جوانی و در دوران دفاع مقدس کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام دادند .

به گزارش مطاف24  ناصر کرمی در همایش تجلیل  و تکریم از خادمین شهدا اظهار داشت: شهدای دانش‌آموز به عنوان ناب‌ترین عصاره انقلاب در سنین نوجوانی و جوانی و در دوران دفاع مقدس کارهای بزرگ و ارزشمندی انجام دادند که نمونه آن را در طول تاریخ در جنگ‌های دیگر سراغ نداریم.

وی افزود: در کشورهای دیگر حضور نیروهای نظامی در جنگ مرسوم است اما در ایران اسلامی حضور سیل عظیم  معلمان و دانش‌آموزان در دفاع مقدس  حرکت منحصر بفردی بوده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر شهدای دانش‌آموز را سرمایه‌های معنوی جامعه برشمرد و عنوان کرد: برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز نقش مهمی در دفاع از انقلاب و زنده نگه‌داشتن فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی و افزایش سرمایه‌های معنوی جامعه دارد.

کرمی عنوان کرد: تاکنون کتاب شهدای دانش‌آموز شهرستان‌های جنوبی استان چاپ و در اختیار عموم قرار گرفته که امیدواریم در آینده زندگی‌نامه شهدای دانش‌آموز دیگر شهرستان‌های استان نیز چاپ شود.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای دانش‌آموز با استفاده از ظرفیت دانش‌آموزان مدارس تأکید کرد: در چنین برنامه‌هایی با بهره‌گیری از استعدادهای دانش‌آموزان می‌توانیم تاریخ دفاع مقدس را بهتر به نسل آینده منتقل کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهرگفت: آموزش و پرورش استان بوشهر همچنان آماده هرگونه همکاری با سایر نهادها در بحث برنامه‌های فرهنگی و یادوارهای شهداست.

کرمی افزود: خوشبختانه طی سال‌های قبل تقریبا اکثر دانش‌آموزان مدارس استان به مناطق جنگی و اردوهای راهیان نور اعزام شده‌اند.

وی بیان کرد: برنامه‌های فرهنگی معنوی یادواره شهدای دانش‌آموز و اردوهای راهیان نور  در راستای شناساندن تاریخ انقلاب و دفاع مقدس بیشترین اثرگذاری بر دانش‌آموزان داشته است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر یادآور شد: تعامل بیشتر نسل انقلاب و رزمندگان دوران دفاع مقدس با دانش‌آموزان سبب احیاء و ماندگاری روحیه انقلابی دوران دفاع مقدس در نسل کنونی انقلاب می‌شود.

براساس این گزارش، در این مراسم از دانش‌آموزان و معلمانی که در برگزاری یادواره 25 شهید دانش آموز شهرستان دیر همکاری داشته‌اند و همچنین خانواده شهید سیدعلی حسینی از شهدای مدافع حرم از تیپ فاطمیون تجلیل به عمل آمد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار