کد خبر : 55524 تاریخ ثبت : 1396/1/28 08:28:54
صدور 300 جلد سند اماکن شهری و روستایی در شهرستان دیر سرپرست بنیاد مسکن دیر خبر داد

صدور 300 جلد سند اماکن شهری و روستایی در شهرستان دیر

سرپرست بنیاد مسکن شهرستان دیر گفت: در سال 96 این شهرستان با صدور 300 جلد سند اماکن شهری و روستایی رتبه اول استان بوشهر را در این شاخص کسب کرده است.

به گزارش مطاف24  آرمان جلایی در نشست شورای اداری شهرستان دیر با بیان این که تلاش ما توسعه و پیشرفت روستاها با حفظ بافت سنتی است، اظهار داشت: از محل اعتبارات وزارت نفت نزدیک به 85 هزار متر مربع از معابر 13 روستای شهرستان دیر در حال اسفالت است.

 وی افزود: هم اکنون با 52 درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها مواجه هستیم که پیش‌بینی می‌شود در هفته دولت به بهره برداری کامل برسد که از این حیث بنیاد مسکن دیر در جنوب استان بوشهر بهترین عملکرد را دارد.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر تصریح کرد: سال گذشته 309 فقره تسهیلات به متقاضیان پرداخت شد که 129 فقره آن مربوط به سیل‌زدگان سال 95 بوده است.

جلایی ادامه داد: همچنین در سال 96 این شهرستان با صدور 300 جلد سند اماکن شهری و روستایی رتبه اول استان بوشهر را  در این شاخص کسب کرده است.

وی بیان کرد: در حال حاضر پروژه 68 واحد مسکونی با 45 درصد پیشرفت فیزیکی در حال اجراست و کتابخانه عمومی دوراهک نیز با 41 درصد پیشرفت  عملیات عمرانی آن در هفته دولت به پایان می رسد و تلاش می‌کنیم تا دهه فجر امسال بحث تجهیز آن انجام شود.

جلایی بیان کرد: متأسفانه در برخی از روستاهای شهرستان دیر، محدوده ساخت و سازها بدون ضوابط انجام می‌شود که بعدها در بحث ارائه خدمات، مشکلاتی را برای دولت بوجود می آورد.

سرپرست بنیاد مسکن انقلاب اسلامی شهرستان دیر با تأکید بر لزوم راه‌اندازی سازمان نظام مهندسی در شهرستان دیر یاد آور شد: مردم  نسبت به رعایت نکات ایمنی در ساخت و سازها اهتمام داشته باشند.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار