کد خبر : 55519 تاریخ ثبت : 1396/1/17 16:32:00
 فضای مجازی و تلگرام اولویت مردم نیست/ لزوم برخورد با گروه‌های موسیقی فاقد مجوز امام جمعه موقت بندر دیر:

فضای مجازی و تلگرام اولویت مردم نیست/ لزوم برخورد با گروه‌های موسیقی فاقد مجوز

امام جمعه موقت بندر دیر گفت: شبکه‌های مجازی به ویژه تلگرام امنیت ملی کشور را تهدید و بین جوانان اشاعه فحشاء می‌کند که نمونه آن را در اغتشاشات سال گذشته مشاهده کردیم.

به گزارش مطاف24 حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر دیر با تسلیت شهادت امام کاظم (ع) اظهار داشت: این شخصیت بزرگوار با وجود خفقان حاکم بر جامعه از تبلیغ دین اسلام دست برنداشت و یکی از اقدامات وی فرهنگ‌سازی برای تشکیل حکومت اسلامی بود.

وی با بیان این که امام موسی بن جعفر(ع) یک مبارزه جدی سیاسی با دستگاه حاکم داشت، افزود: حمایت از انقلابیون و نهضت‌های انقلابی و تربیت شاگردانی انقلابی و اندیشمند از دیگر فعالیت‌های این امام بزرگوار است.

امام جمعه موقت بندر دیر تصریح کرد: امروزه حوزه‌های علمیه در ادامه مسیر پیامبران الهی و ائمه معصومین(ع) رسالت تبلیغ دین اسلام را بر عهده دارند.

وی با دعوت از خانواده‌ها برای تشویق فرزندانشان جهت حضور در مدارس علمیه، عنوان کرد: یکی از مشکلات کنونی نبود ساختمان در شأن مدرسه علمیه در بندر دیر است که انتظار داریم خیرین و متمولین در ساخت آن یاری‌گر ما شوند.

بحرانی درباره پاسخ رهبری به نامه رئیس دفتر سیاسی حماس گفت: بازگشت به عزت و اقتدار امت اسلامی منحصرا بستگی به ایستادگی در مقابل استکبار دارد و مساله فلسطین در رأس همه مسائل اسلام در مقابل استکبار است.

وی اضافه کرد: ما هم جنایات رژیم منحوس صهیونیستی و هم اظهارات بن‌سلمان را محکوم می‌کنیم و به عربستان می‌گوییم شما در حد مقابله با جمهوری اسلامی ایران نیستید.

خطیب جمعه دیر در رابطه با شعار امسال عنوان کرد: مردم حداقل در رفع نیازهای خود و به خصوص کالاهای اساسی، از کالاهای تولید داخلی استفاده کنند.

وی بیان کرد: متأسفانه به اسم مردم و نشاط اجتماعی بی‌بند و باری‌هایی صورت می‌گیرد که مردم باید هوشیار باشند و پیامدهای این بی بندوباری را ببینند.

بحرانی افزود: بعضی بازی‌های در ساحل در برخی شهرها از جمله شهرستان دیر همچون موسیقی نی‌انبان و اجتماعات مختلط بین زن و مرد نه تنها نشاط نیست بلکه گناه نیز است.

وی ابراز کرد: با پیگیری‌هایی که انجام شده، مشخص گردید این افراد از اداره ارشاد شهرستان دیر مجوز نگرفته‌اند که نیاز است نیروی انتظامی برخورد جدی و قاطع با این منکرات داشته باشد.

خطیب جمعه دیر با بیان این که برخی از گناهان فسادهای دیگری را به دنبال دارد، عنوان کرد: ابتدا با دست‌زدن و نواختن آهنگ شروع می‌شود و بعد نوبت به اجتماع و رقص و برهنه کردن سر می‌رسد که در یک شهر دینی و مذهبی مانند شهر دیر قابل کنترل نیست.

وی شبکه‌های مجازی را قوی‌ترین وسیله جاسوسی بیگانگان ذکر کرد و گفت: شبکه‌های مجازی به ویژه تلگرام امنیت ملی کشور را تهدید و بین  جوانان اشاعه فحشاء می‌کند که نمونه آن را در اغتشاشات سال گذشته مشاهده کردیم.

 بحرانی گفت: برخلاف ادعای برخی افراد، فضای مجازی و تلگرام اولویت مردم نیست بلکه مشکلات متعدد معیشتی و بیکاری است که کام مردم را تلخ می‌کند.

وی درباره روز جهانی بهداشت عنوان کرد: مردم با سبک زندگی اسلامی سلامتی  خود را حفظ کنند و مسوولین نیز مسائل و مشکلات بهداشتی جامعه را پیگیری کنند.

امام جمعه موقت بندر دیر درباره روز ملی فناوری هسته ای اظهار داشت:  پیشرفت هسته‌ای مایه اقتدار جمهوری اسلامی شده و این به مذاق دشمنان ما به ویژه آمریکا خوش نمی‌آید.

بحرانی با گرامیداشت یاد شهید سید مرتضی آوینی، یادآور شد: هنرمندان، هنر خود را در خدمت اسلام و نظام اسلامی بکار گیرند.

خطیب جمعه دیر درباره روز قطع رابطه سیاسی آمریکا با ایران تأکید کرد: بسیاری از توانمندی‌ها و شکوفایی استعدادهای جوانان ما به برکت همین قطع رابطه با آمریکایی‌ها به دست آمده است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار