کد خبر : 55506 تاریخ ثبت : 1396/12/26 08:14:35
نبود نمازخانه در پارک های دیر مطاف24گزارش می دهد:

نبود نمازخانه در پارک های دیر

از میان پارک های شهر دیر تنها یک پارک ساحلی آن دارای یک نمازخانه کوچکی می باشد و مابقی پارک های سطح شهر فاقد نماز خانه هستند.

به گزارش مطاف24  در احادیث زیادی از قران کریم به خواندن نماز در اول وقت زیاد سفارش شده است  و اینکه سبک شمردن نماز نیز چگونه بر زندگی انسان تاثیرگذار است مطالب زیادی در قرآن کریم عنوان شده است.

نبود نمازخانه در پارک ها سطح شهرستان و عدم ساماندهی و تجهیزات کافی در درون پارک ها گلایه همشهریان و مسافران را در پی داشته است که باید مسئولان امر تدابیر لازمی را بیندیشند.

در زمانی که یک تفریح گاهی ساخته می شود در مرحله اول باید فکر نماز خانه آن باشیم و بنا کردن نماز خانه در ان مکان از اولویت ها است چرا که وقتی افراد زیادی وارد آن تفریحگاه می شوند وقت نماز بتوانند به نمازخانه آن تفریح گاه  مراجعه کنند و در یک مکان آرام نماز بخوانند.

متأسفانه در هیچ کدام از پارک های سطح شهر دیر به جز یک پارک نماز خانه به چشم نمی خورد و گویا کسی نیز قصد احداث چنین مکان هایی را ندارد و مردم نیز مجبور هستند بر روی چمن ها و در فضای باز نماز بخوانند.

پارک ها و بوستان های در سطح شهرستان از جمله مراکز عمومی هستند که مورد استقبال گردشگران و شهروندان قرار می گیرند و اوقات فراغت و تفریح و استراحت خود را در این اماکن سپری می کنند انتظار دارند.

هر چند یک کانکس برای نماز های جماعت کوچک است اما حداقل کسی از نمازش عقب نمی ماند و می تواند نمازش را بخواند و این مشکل با چند کانکس در پارک های سطح شهر دیر حل می شود.

احمدی یکی از شهروندان دیری در این باره در گفتگو با خبرنگار مطاف24، اظهار داشت: شهر دیر با داشتن ساحل و مناطق بکر و زیبا و شایسته نیست که پارک های شهرش با نبود امکانات رفاهی و فرهنگی موجبات ناراحتی گردشگران را فراهم آورد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار