کد خبر : 55505 تاریخ ثبت : 1396/12/26 07:36:36
موردی از آنفولانزای فوق‌حادپرندگان در دیر مشاهده نشده است رییس دامپزشکی دیر:

موردی از آنفولانزای فوق‌حادپرندگان در دیر مشاهده نشده است

رییس دامپزشکی شهرستان دیر گفت: چندین مورد تلفات طیور در شهرستان دیر داشتیم اما موردی مربوط به آنفولانزای فوق حاد پرندگان نبوده است.

به گزارش مطاف24  اسماعیل محمودی صبح امروز در جمع مردم دیر اظهار داشت: دامپزشکی متولی اصلی تامین بهداشت و امنیت غذایی با منشأ دامی  و طیور، مبارزه با بیماری های طیور، دام، آبزیان و بیماری­های مشترک انسان و دامی بوده و فعالیت آن موجب آرامش خاطر و اعتماد مردم در استفاده از محصولات سالم و حلال از نظر شرعی و بهداشتی می گردد.

وی با اشاره به برخی مشکلات موجود در صنعت گفت: عرضه پرندگان به شکل بازار روز و هفته بازار از جمله این مشکلات است که می تواند باعث شود آنفولانزای مرغی رایج شود.

محمودی در خصوص برخورد با عرضه کنندگان مرغ زنده برای پیشگیری از این بیماری افزود: این مورد رشد چشمگیری در سطح شهر کرده است و در کارگروه های مختلف این مورد مطرح شده و تیمی نیز تشکیل شده و نیاز به حمایت شهرداری و انتظامی داریم.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر با بیان اینکه از بیماری آنفلوانزای فوق حاد باید به عنوان یک تهدید دائمی نام برد، تصریح کرد: باید به جای بیماری آنفلوانزا، لفظ بیماری های آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را به کار برد.

وی با اشاره به اقدامات خوب و موثر دامپزشکی، از جمله انجام موفقیت آمیز طرح واکسیناسیون دامها علیه بیماری تب برفکی و نیز طرح ملی واکسیناسیون طیور روستایی بر علیه بیماری نیوکاسل، گفت: در حال حاضر هیچ گونه کانون مثبت بیماری تب برفکی و آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دیر وجود ندارد.

محمودی در پایان خاطرنشان کرد: تاکنون هیچگونه موردی از ابتلای انسانی به آنفولانزای فوق حاد پرندگان در شهرستان دیر مشاهده نشده است.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار