کد خبر : 55504 تاریخ ثبت : 1396/12/25 19:08:06
مسئولین از بیان تعابیر حساسیت زا  اجتناب کنند امام جمعه بندر دیر

مسئولین از بیان تعابیر حساسیت زا اجتناب کنند

امام جمعه بندر دیر گفت:مردم دیر و کنگان از گذشته باهم متحد بوده اند و مسئولین و گویندگان از بکار بردن تعابیری که ایجاد حساسیت می کند خود داری کنند.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه‌های امروز نماز جمعه دیر با اشاره به حلول ماه رجب اظهار داشت: قدر برنامه‌های معنوی و ادعیه‌ها و روزه داری و اعتکاف در ماه رجب را بدانید.

وی با تبریک سال نو عنوان کرد: از آنجایی که سال نو مصادف با ایام شهادت امام هادی(ع) شده سفره عید امسال خود را به نام این امام و کلامشان مزین کنیم.

امام جمعه دیر با بیان اینکه ما مخالف شادی و نشاط مردم نیستیم، افزود: شادی ما باید در چارچوب قواعد اسلام و مورد رضای خدا و امام زمان(عج) باشد.

وی  نوجوانان مستعد را جهت حفظ دین و ترویج فرهنگ اهلبیت به ثبت نام در حوزه های علمیه دعوت کرد و گفت: مدرسه علمیه دیر فاقد ساختمان است که انتظار داریم خیرین در ساخت آن ورود کنند.

حسینی درباره نگرانی های اخیر مردم دیر درباره مسئله اشتغال  جوانان به دنبال اظهار نظر یکی از مسئولان شهرستان کنگان که در فضای مجازی منتشر شده خاطرنشان کرد: ما قبل از اینکه نگران مسئله اشتغال جوانانمان در دیر باشیم نگران این هستیم که برخی از این اظهارات صفا و صمیمت و وحدت کلمه میان مردم این دو شهرستان را خدشه دار کند.

وی با بیان اینکه با فرماندار کنگان،مدیرعامل منطقه ویژه و نماینده مجلس در جنوب استان در این زمینه صحبت و پیگیری کرده ایم و این دغدغه برطرف شده است، افزود: از مسئولین و گویندگان می خواهیم از بکار بردن تعابیری که ایجاد حساسیت می کند خود داری کنند.

خطیب جمعه دیر اظهار داشت: درباره مشکل کارگران پمپ بنزین دیر نیز با نماینده جنوب استان جلسه ای داشتیم و قول پیگیری جدی دادند.

وی درباره مسئله افت قیمت گوجه فرنگی نیز تأکید کرد: با تدابیر اندیشیده شده قرار است که هر کیلو گوجه فرنگی به قیمت ۳۷۰ تومان با این شرط که هزینه سبد توسط کشاورز و هزینه حمل نیز توسط دولت پرداخت شود.

حسینی با بیان اینکه در بحث ته لنجی ائمه جمعه، فرمانداران ،نمایندگان مجلس و استاندار تلاش های فراوانی داشتند، افزود: ما مخالف تشکر از نماینده دیگری نیستیم اما اینکه بنری روبروی فرمانداری بزنند و از فرد خاصی تشکر کنند نوعی کج‌سلیقگی است و موجب دلسردی کسانی که پیگیری حل این مشکل بودند می شود.

وی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با رئیس و اعضای مجلس خبرگان رهبری عنوان:امروز  جمهوری اسلامی ایران مصداق جبهه حق است که در مقابل  تمام باطل ایستاده  و وعده حتمی و قطعی خداوند پیروزی جبهه حق است.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار