کد خبر : 55498 تاریخ ثبت : 1396/12/23 10:21:59
برنامه های شادی آفرین مطابق دستورات خدا مانعی ندارد

برنامه های شادی آفرین مطابق دستورات خدا مانعی ندارد

امام جمعه دیر از توابع استان بوشهر گفت: درآستانه نوروز برنامه های شادی و هنری مطابق با دستورات خدا برای مردم مانعی ندارد و ستاد امر به معروف و نهی از منکر با در نظر گرفتن شرایط، فعال تر و به وظیفه و رسالت خود ادامه کار دهد.

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام سید علی حسینی روز سه شنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان دیر بزرگترین آفت انقلاب را روحیه اشرافی گری دانست و افزود:تصمیمات این شورا نقش موثری در ترویج فرهنگ و سبک زندگی اسلامی دارد و نیاز است که این تصمیمات عملیاتی شود.
وی یادآورشد: رواج بی بند و باری در جامعه از اهداف دشمن برای به انحراف کشیدن جوانان و نوجوانان است که با هوشیاری مردم تاکنون دشمن به اهداف خود نرسیده و نخواهد رسید.
امام جمعه دیر اظهارداشت:حجاب یک حکم الهی است که در جامعه باید حفظ شود و بی حجابی در جامعه نوعی آموزش عمومی ناهنجاری است که باید جلو آن گرفته شود تا به دیگران سرایت نکند.
حسینی گفت: همه باید تلاش کنیم تا با برنامه ریزی مدون و اصولی کار فرهنگی در جامعه شتاب بیشتری به خود بگیرد.
فرماندار دیر نیز گفت: پیگیری اجرای مصوبات شورای فرهنگ عمومی از تصویب آن مهم‌تر است که باید در این راستا تلاش بیشتری کرد.
حمزه اعتماد افزود:باید از همه ظرفیت‌ها با تقسیم کار درست برای اجرای برنامه های فرهنگی استفاده کرد.
وی گفت: حجاب دستور اسلامی است و با بدحجابی برخورد شایسته و منطقی شود تا فرد به اشتباه خود پی ببرد.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر گفت: امر به معروف و نهی از منکر از احکام اسلامی است که در اجرای حکم خدا باید احساس مسئولیت کنیم.
غلامرضا ناطقی پور افزود: در ایام نوروز برنامه های فرهنگی و هنری موسیقی پاپ و سنتی، تئاتر خیابانی، نمایشگاه عکس، برپایی غرفه شهدا، ضیافت بفرمایید کتاب، نقالی و مجسمه های شنی در سطح شهرستان دیر برگزار می شود.
وی گفت: شورای فرهنگ عمومی مجالی مناسب برای ارتباط و هم‌افزایی در جهت برطرف شدن مشکلات فرهنگی و راهکارهای مناسب برای اجرای صحیح برنامه های فرهنگی در جامعه است.
رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دیر افزود: از برنامه های فرهنگی با رویکرد تقویت ارزش ها و بنیان فرهنگ و سنت منطبق با سبک زندگی اسلامی حمایت می شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار