کد خبر : 55492 تاریخ ثبت : 1396/12/19 06:27:10
دانش‌آموزان دبستان نخبگان دیر ورود خود به سن تکلیف را جشن گرفتند

دانش‌آموزان دبستان نخبگان دیر ورود خود به سن تکلیف را جشن گرفتند

مراسم جشن تکلیف دانش‌آموزان دبستان دخترانه نخبگان دیر با حضور مسئولین این شهرستان برگزار شد .

به گزارش مطاف24  حجت الاسلام سید علی حسینی امام جمعه بندر دیر  در این آیین اظهار داشت: حجاب و پوشش اسلامی یک حکم  واجب الهی است که باید در جامعه اسلامی مورد توجه قرار گیرد.


وی  با بیان اینکه حجاب ارزش زنان را در جامعه بالا می‌برد گفت: حجاب در اسلام مصونیت است و افتخارداریم الگوی زنان ما حضرت فاطمه زهرا(س) است.


حسینی افزود: حجاب مانع فعالیت‌های اجتماعی زنان نیست بلکه بانوان با حفظ حجاب و استقلال هویتی خود می‌توانند در میدان‌های اجتماعی حضوری فعال و موثر داشته باشند.


امام جمعه بندر دیر با تاکید بر تربیت اسلامی فرزندان تصریح کرد: والدین در تربیت فرزندان دقت عمل داشته باشند و به عنوان یک الگوی اسلامی خوب عمل کنند چرا که فرزندان ما آنگونه که ما می‌خواهیم تربیت نمی‌شوند بلکه آن‎‌طور که ما هستیم شکل می‌گیرند.


مدیر دبستان دخترانه نخبگان دیر در حاشیه این آیین در گفتگو با خبرنگار مطاف24، گفت: راه سعادتمندی انسان ها در مسیر پیروی از دستورات الهی است و دانش‌آموزان باید در کنار تحصیل و کسب دانش به دین توجه کنند و در مسیر حفظ ارزش‌های اسلامی حرکت کنند.


زهرا درویشی با اشاره به اینکه جشن تکلیف آغاز دوره ارزشمند بندگی است، بیان کرد: جشن تکلیف نقطه مهم و حساس در دوران نوجوانی دانش‌آموزان به شمار می‌رود و برای مربیان مدرسه اجرای برنامه‌های مذهبی و حضور دانش‌آموزان در برنامه‌های عبادی، دینی و مذهبی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است .


وی با بیان اینکه نماز کلید تمام موفقیت‌ها و حلال تمام مشکلات است، گفت: دانش‌آموزان با رسیدن به سن تکلیف باید واجبات را انجام دهند و از گناه دوری کنند و نماز خود را در اول وقت اقامه کنند.


در این مراسم که والدین نیز حضور  داشتند دانش‌آموزان با اجرای برنامه‌های فرهنگی و هنری مختلف از قبیل آئین حمل و قرائت قرآن، مولودی خوانی، اجرای سرود، بیان احکام در قالب سرود، اجرای همگانی قرایت منشور بندگی خدا، ورود خود به سن تکلیف و انجام احکام الهی را جشن گرفتند.

 

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار