کد خبر : 55481 تاریخ ثبت : 1396/12/13 16:02:36
تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دیر سرپرست شبکه بهداشت دیر:

تشدید نظارت‌ها بر مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی در دیر

سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر گفت: با راه‌اندازی تیم‌های ویژه نظارتی، بازرسی‌ از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و صنوف حساس در آستانه تعطیلات نوروز در شهرستان دیر شدت یافته است.

احمد آخوندی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مطاف24، اظهار داشت: در راستای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و گردشگران، شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر با راه‌اندازی تیم ویژه نظارتی در ایام نوروز، از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی، اماکن اقامتی و عرضه کنندگان اقلام آرایشی، بهداشتی به صورت مستمر بازرسی می‌شود.
وی با تشریح اقدامات انجام شده در این طرح گفت: در راستای تشدید نظارت و پایش سلامت مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و اماکن عمومی طی 2 هفته اخیر، 165 بازدید توسط پرسنل بهداشت محیط از صنوف حساس انجام و توصیه‌های لازم به متصدیان ارائه شد.
وی با اشاره به ماده 13 قانون مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی افزود: در همین مدت 40 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و لوازم آرایشی بهداشتی تاریخ مصرف گذشته کشف و امحاء شد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر ابراز کرد: 12 مورد نمونه برداری از مواد غذایی، 25 مورد نمونه برداری میکروبی و شیمیایی از آب آشامیدنی، صدور 40 کارت بهداشتی، 12مورد بازدید از مدارس، 35 مورد نمونه برداری از نان و رسیدگی به 2 مورد شکایات واصله به بهداشت محیط از دیگر فعالیت‌های تیم‌های نظارتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر در این مدت بوده است.
آخوندی تصریح کرد: تیم‌های نظارت شبکه بهداشت و درمان موظفند در دو شیفت صبح و عصر پوشش نظارتی کامل بر اماکن اقامتی و مراکز تهیه، توزیع و فروش موادغذایی به خصوص مراکز و اماکن حساس داشته باشند.
وی تأکید کرد: شهروندان و مسافران در صورت مشاهده مشکلات بهداشتی می‌توانند شکایات خود را به سامانه 190 گزارش دهند و همکاران ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن رسیدگی و با متخلفین برابر با قانون برخورد خواهد کرد .
آخوندی با توصیه به مسافرین و شهروندان گفت:  مسافران از خوردن غذا و آشاميدني‌ها در رستوران‌ها و مراكز عرضه مواد غذايي كه موازين بهداشتي را رعايت نمي‌كنند خودداری کنند.
وی در پایان خاطرنشان کرد:  پرسنل مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن اقامتی و عمومی باید كارت بهداشت داشته باشند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار