کد خبر : 55477 تاریخ ثبت : 1396/12/11 16:52:09
افرادی معدود تحت تاثیر رسانه‌های بیگانه بدحجاب شده‌اند امام جمعه موقت بندردیر:

افرادی معدود تحت تاثیر رسانه‌های بیگانه بدحجاب شده‌اند

امام جمعه موقت بندردیر گفت: اگر می‌بینیم افراد معدودی بدحجابی و بی‌عفتی می‌کنند از سر لج‌بازی و عناد با احکام شریعت و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست بلکه تحت تأثیر رسانه‌های بیگانه قرار گرفته و باید آنها را هدایت کنیم.

به گزارش مطاف24  حجت‌الاسلام ابراهیم بحرانی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بندر دیر با تسلیت سال‌روز وفات حضرت ام‌البنین (س) اظهار داشت: این بانوی عظیم‌الشأن در قالب عزاداری، نوحه و گریه  به پاسداری از نهضت عاشورا و زنده نگه‌داشتن خاطره شهدای کربلا پرداخت و ندای مظلومیت شهدای کربلا را به گوش مردم می‌رسانید.

 وی افزود: ایثار و فداکاری و صبوری خانواده‌های شهدا ستودنی است و ما باید قدردان این عزیران باشیم گکه در این جهت لازم است که از هر فرصتی به دیدار این خانواده‌ها برویم و تجلیل از آنها را فراموش نکنیم.

امام جمعه موقت بندر دیر با اشاره به دیدار وزیر اوقاف و جمعی از علمای سوریه با رهبر انقلاب عنوان کرد: ذلت برخی از ملت‌ها ناشی از رهبران ذلیل آنهاست و هرجا که رهبران یک جامعه از هویت جامعه خود دفاع کرده‌اند دشمن نتوانسته به اهدافش برسد.

بحرانی گفت: از همان روزهای ابتدایی شکل‌گیری جمهوری اسلامی مسئله رسیدگی به فقرا در دستور کار بوده است که نشانه آن تأسیس نهاد کمیته امداد است.

وی ادامه داد: فلسفه وجودی مسوولان، خدمت‌رسانی به محرومین است اما این نکته نباید باعث شود که عامه مردم  از رسیدگی به حال فقرا بی‌توجه شوند.

خطیب جمعه بندر دیر با اشاره به فواید درختان عنوان کرد: درختان علاوه بر زیبایی محیط در تقویت خاک در برابر آسیب ها و بلایای طبیعی و کاهش آثار آلاینده‌های محیطی و تنش‌های روانی تأثیر گذارند.

وی اظهار کرد: درختان در هر منطقه‌ای به منزله ریه آن شهر محسوب می‌شوند که با توجه به آلودگی‌ها و فعالیت کارخانجات صنعتی و تولید گازهای مهلک و خطرناک، همه باید در مسیر توجه به فضای سبز و درخت‌کاری گام برداریم.

بحرانی تصریح کرد: در دوره‌های مختلف انقلاب و نظام ، زنان ما در عرصه های مختلف سیره و روش حضرت زهرا(س) را سرلوحه زندگی خود قرار داده‌اند و اگر می‌بینیم افراد معدودی بدحجابی و بی‌عفتی می‌کنند از سر لج‌بازی و عناد با احکام شریعت و نظام مقدس جمهوری اسلامی نیست بلکه تحت تأثیر رسانه‌های بیگانه قرار گرفته و باید آنها را هدایت کنیم.

وی یاد آور شد: این روزها شاهد فرهنگ غلط نصب بنرهای بزرگ اموات در معابر و خیابان‌های شهر هستیم که باعث شده هزینه‌های سنگینی به خانواده‌ها تحمیل شود که ضروری است شورا و شهرداری در این زمینه ورود کنند.

امام جمعه  موقت بندر دیر با تأکید بر لزوم تسریع در اجرای پروژه جاده ساحلی دیر افزود: وجود عرض کم، نبود شانه خاکی و استقرار شرکت‌های بزرگ در این مسیر موجب شده تا این جاده بار ترافیکی سنگینی را تحمل کند و هر از گاهی شاهد حوادث تلخی باشیم که از مسوولین می‌خواهیم  فکری به حال این مسئله بکنند.

وی گفت: آمریکایی‌ها بعد از شکست های پی در پی از ایران چندماهی است که مسئله دفاعی جمهوری اسلامی را مطرح و دنبال این هستند به عنوان یک بحران موشکی آن را وانمود کنند.

بحرانی تأکید کرد: زمینه‌سازی برای برجام های دو، سه و چهار و مذاکرات موشکی  از اهداف آمریکایی‌هاست که البته این آرزو را به گور خواهند برد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار