کد خبر : 55460 تاریخ ثبت : 1396/12/1 07:34:14
آنفلوآنزای پرندگان در دیر مشاهده نشده است رییس دامپزشکی دیر:

آنفلوآنزای پرندگان در دیر مشاهده نشده است

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر گفت: تا کنون هیچ‌گونه نشانه‌ای از وجود آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در بین شهروندان شهرستان دیر مشاهده نشده است.

اسماعیل محمودی صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مطاف24، اظهار داشت: خوشبختانه تاکنون هیچ موردی از بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در این شهرستان مشاهده و گزارش نشده است.

وی گفت: در طول هفته چند مورد از موارد مشکوک به آنفلوآنزای مرغی در سطح شهرستان بررسی می‌شوند که بر اساس آزمایشات موردی که به بیماری آنفلوآنزای مرغی دچار شده باشد گزارش نشده است.

محمودی افزود: اگر چه هنوز موردی از ابتلای انسانی به این نوع بیماری در شهرستان دیر مشاهده نشده است، ولی مسئولان دستگاه‌های مختلف بایستی اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند، و از فورش پرندگان زنده در سطح شهرستان جلوگیری کنند.

رییس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر با بیان اینکه خطر آنفلوانزای پرندگان نباید نادیده گرفته شود تصریح کرد: دامپزشکی با تعدد و گستردگی وظایف روبروست که از جمله وظایف مهم آن تضمین سلامت فرآورده‌های دامی و مبارزه با بیماری‌های مشترک انسان و دام است.

محمودی گفت: آنفلوانزای حاد پرندگان یکی از بیماری های خطرناک پرندگان است که عامل این بیماری ویروس می باشد و بنابراین می تواند به سرعت منتشر شود.

وی در پایان از شهروندان دیری خواست از خرید و فروش مرغ زنده به طور جدی خودداری کنند و همچنین با اطمینان خاطر مرغ و تخم مرغ مورد نیاز خود را از فروشگاه های معتبر و مجاز تحت نظارت دامپزشکی و بهداشت تهیه نمایند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار