کد خبر : 55404 تاریخ ثبت : 1396/11/8 07:09:32
میراث در بندر دیر بر باد رفته! مطاف24 گزارش می دهد:

میراث در بندر دیر بر باد رفته!

استعداد و ظرفیت‌های فراوان در شهرستان دیر در زمینه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که در طی سالیان گذشته دچار آسیب‌های فراوانی شده است.

به گزارش مطاف24،  بندر دیر یکی از شهرستان های استان بوشهر در جنوب کشور در ساحل خلیج فارس قرار دارد که دارای سه بخش مرکزی، آبدان و بردخون است.

شهرستان دیر از شمال به شهرستان‌های دشتی و تنگستان و از طرف مشرق به شهرستان‌های کنگان و جم و از ناحیه جنوب و غرب به آب‌های خلیج فارس منتهی می‌گردد.

یکی از مسائل که باید مورد توجه مسئولان، قرار گیرد حفظ بناهای قدیمی و تاریخی در محدوده ی شهر و روستا است، ساختمان قدیم گمرک بندر دیر، که یکی از آثار تاریخی این شهر است مسئولان آن را به حال خود رها کرده، و متأسفانه بخشی از سقف و ستون های این بنای زیبا و رو به ساحل، بر اثر زلزله های اخیر شهرستان دیر فرو ریخته است.

نسل آینده ی این بندر ، بخاطر سهل انگاری در حفظ و نگهداری میراث گذشته، ما را نفرین خواهند کرد.

این ساختمان گمرک قدیمی با معماری خاص خود که یکی از آثار تاریخی و زیبای بندر دیر است با فراموشی مسئولان رو به نابودی است.

چند روز دیگر فرا می رسد که حسرت و آرزوی دیدار این بنای تاریخی را بخوریم و صد آه و افسوس از دل بر کشیم که چرا از میراث زیبای شهرمان حفاظت و پاسداری نکردیم تا به این راحتی نابود شود.
 
مطمئن باشیم که نسل آینده این بندر، غفلت و بی توجهی ما را در نگهداری آثار تاریخی هرگز نخواهد بخشید.
مسئولان قدر این اثر تاریخی را بدانند و با جدیت پیگیر مرمت و مقاوم سازی آن باشند که چشم اندازی فوق العاده قشنگ و میراثی گرانبها در جنوب کشور است.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه
دیری | 9 بهمن 1396 11:30:46 | ارسال پاسخ
0
0
این هم که هنوز پا برجاست خدا خیر میراث فرهنگی بده و گرنه همین هم
فروخته بودنش و.. 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار