کد خبر : 55361 تاریخ ثبت : 1396/10/24 07:54:23
جولان غول بیکاری در دیر مطاف24گزارش می دهد:

جولان غول بیکاری در دیر

بیشترین و مهمترین دغدغه های جوانان جنوب استان بیکاری است و همچنان معضل بیکاری جوانان شهرستان دیر به عنوان مشکل اصلی در این شهرستان حل نشده است.

به گزارش مطاف24 ، سالهاست مردم جنوب استان بوشهر حل مشکل بیکاری را به عنوان بیشترین و مهمترین دغدغه خود نه در مراکز آمار بلکه در عمل از متولیان می خواهند.

مهمترین دغدغه های جوانان جنوب استان بیکاری است و همچنان معضل بیکاری جوانان شهرستان دیر به عنوان مشکل اصلی در این شهرستان حل نشده است.

پدیده بیکاری معضلی اجتماعی و اقتصادی می باشد که آثار منفی متعددی به دنبال دارد و زندگی اشخاص بیکار را به شدت تحت تاثیر خود قرار می دهد و از نظر روحی نیز زیان‌هایی مخرب رابرجا می‌گذارد.

یکی از لیسانسه های جویای کار در شهر دیر در این باره در گفتگو با خبرنگار مطاف24  اظهار داشت: در زمان امروزی بیکاری تنها مختص افراد کم سواد نیست، بلکه این معضل در بین افرادی که تحصیلات دانشگاهی دارند، نیز زیاد دیده می‌شود.

وی گفت:  بسیاری از افراد تحصیل کرده  پس از صرف هزینه‌های زیاد تحصیل و فراغت از آن به خیل عظیم جوانان بیکار جویای کار می‌پیوندند.

وی افزود: بیکاری و نبود درآمد کافی در بین جوانان تحصیل کرده  روحیه امید به زندگی و آینده آنان را پائین آورده و مشکلات زیادی را به خصوص برای جوانان که هم اکنون عمر مفید کاری خود را می‌گذرانند به وجود می آورد.

وی خاطرنشان کرد: اگر دولت مردان فکر یا تصمیمی برای ایجاد اشتغال جوانان بویژه قشر تحصیلکرده جامعه ننمایند در آینده ای نزدیک با معضلات ناشی از بیکاری چون افزایش اعتیاد، طلاق و دیگر موارد در شهرستان مواجه خواهیم شد.

گفتنی است بندر دیر شهری بسیار زیبا است، که دارای مرز آبی و بزرگترین اسکله صیادی کشور است که یکی از گذرگاه‏ های مهم برای صادرات غیر نفتی به کشورهای حوزه خلیج فارس می باشد.

انتهای پیام

 

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار