کد خبر : 55320 تاریخ ثبت : 1396/10/11 09:41:16
مانور زلزله در مدرسه معراج اندیشه دیر برگزار شد صبح امروز:

مانور زلزله در مدرسه معراج اندیشه دیر برگزار شد

به مناسبت سالروز زلزله بم و روز ملی ایمنی در برابر زلزله و کاهش مخاطرات طبیعی، صبح امروز مانور زلزله در مدرسه معراج اندیشه شهر دیر با حضور جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد.

به گزارش مطاف24 حمزه اعتماد فرماندار دیر در این آیین اظهار داشت: زلزله یکی از بلایای طبیعی است که هر لحظه در هر نقطه ای از کشور احتمال رخداد آن است.

وی بر لزوم آموزش مقابله با بلایای طبیعی برای افراد جامعه و تحقق مرحله پیش بینی و ضرورت برگزاری مانور و آموزش تخصصی آن در خانواده ها، مدارس و نهادها تاکید کرد. 

اعتماد با توجه به اهمیت برگزاری این مراسم گفت: مانور زلزله به منظور کاهش خسارات احتمالی جانی افراد در حوادث غیرمترقبه انجام می شود.

فرماندار دیر با بیان اینکه برگزاری مانور زلزله، بخشی از فعالیت های آموزش و پرورش است خاطرنشان کرد: برگزاری مانور، بهانه ای برای آموزش امداد رسانی و کمک به حادثه دیدگان و همچنین ارتقا سطح ایمنی دانش آموزان در مواقع بحرانی است.

مهدی نظامیان رییس جمعیت هلال احمر شهرستان دیر در حاشه این آیین در گفتگو با خبرنگار مطاف24، اظهار داشت: آگاهی افراد از پدیده‏های طبیعی و میزان خطر آن در محل زندگی، نیاز به برنامه ریزی‏های صحیح ایمنی بصورت گروهی و آمادگی فردی جهت اجرای اقدامات ضروری است تا هنگام وقوع حوادث طبیعی میزان آسیب ها کاهش یابد.

نظامیان افزود:برگزاری مانور زلزله در سطح مدارس با هدف افزایش آگاهی و ایمنی دانش آموزان در برابر حوادث طبیعی برگزار می شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: ارتقاء فرهنگ ایمنی و مقاوم سازی، مهارت های فردی و جمعی دانش آموزان، در  بین دانش آموزان را الزامی دانست.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار