کد خبر : 55297 تاریخ ثبت : 1396/10/5 07:27:13
پد بالگرد اورژانس115 در دوراهک و بیمارستان دیر ایجاد می‌شود درصورت فراهم شدن شرایط لازم :

پد بالگرد اورژانس115 در دوراهک و بیمارستان دیر ایجاد می‌شود

رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر گفت: درصورت مشخص کردن مکانی توسط شورای اسلامی دوراهک، پد فرود بالگرد اورژانس 115 در این شهر ایجاد می شود.

 عبدالرحیم دادجو  صبح امروز در حاشیه بازدید از پایگاه فوریت‌های پزشکی دوراهک در گفتگو با خبرنگار مطاف24، اظهار داشت: شهر دوراهک به دلیل موقعیت جغرافیایی و قرار گرفتن در محور مواصلاتی پرتردد دارای یکی از پایگاه‌های مهم اورژانس 115 است که سالانه ماموریت‌ها اورژانسی بسیاری در راستای  ارایه خدمت به موقع و سریع به مصدومین انجام می‌دهد.
وی با اشاره به توان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در ارایه خدمات اورژانس هوایی گفت: اورژانس هوایی تاکنون توانسته با انجام مأموریت‌های مهم جان عده‌ای از هم‌استانی‌ها را از مرگ نجات دهد.
وی افزود: اورژانس هوایی با هدف تحقق عدالت در ارائه خدمات اضطراری درمانی، اورژانسی و بیمارستانی و تسریع در زمان رساندن بیماران به بیمارستان‌ها در استان راه‌اندازی شده است.
رییس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی استان بوشهر در خصوص بهرمندی شهرستان دیر از خدمات اورژانس هوایی تصریح کرد: برای امداد رسانی سریع و نجات جان مصدومین و بیماران با توجه به بعد مسافت تا مرکز استان و وجود مشکلاتی جهت حمل بیماران و مصدومان با آمبولانس ، بهترین راه انتقال بیماران به بیمارستان استفاده از اورژانس هوایی است که این امر نیز باید شرایط لازم را داشته باشد که یکی از مهمترین موارد داشتن پد بالگرد است.


وی گفت: درصورت مشخص کردن مکانی توسط شورای اسلامی دوراهک ، پد فرود بالگرد اورژانس 115 در این شهر ایجاد خواهد شد.
دادجو افزود: شورا زمینی که برای سه شنبه بازار آماده کرده است شرایط لازم برای ایجاد پد فرود بالگرد را دارد و در صورت دوگانه شدن کاربری این زمین پس از تعیین GPS آن و رنگ‌آمیزی و نمای H می‌توان خدمات اورژانس هوایی به مصدومان این مناطق ارایه داد.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان دیر نیز در ادامه تاکید کرد: تمام شهرها و روستاها باید مکانی بنام پد بالگرد داشته باشند تا در مواقع بحران و نیاز به خدمات اورژانس هوایی بتوان از آن محل‌ها برای امدادرسانی سریع و به موفع استفاده کرد.
احمد آخوندی گفت: امکان ایجاد پد فرود بالگرد در بیمارستان امام هادی (ع) دیر نیز وجود دارد و سعی داریم با بررسی شرایط مورد نیاز، بیماران و مصدمین این بیمارستان از خدمات اورژانس هوایی بهره‌مند شوند.

انتهای پیام

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار