کد خبر : 55287 تاریخ ثبت : 1396/10/4 00:38:19
تجمع بازاریان و لنجداران دیری در اعتراض به مشکلات ته لنجی / بازار دير به كما رفت ! تجمعات اعتراضی مردم در دولت تدبیر و امید ادامه دارد؛

تجمع بازاریان و لنجداران دیری در اعتراض به مشکلات ته لنجی / بازار دير به كما رفت !

شماری از لنج داران و بازاریان دیری صبح امروز در مقابل درب فرمانداری شهرستان دیر تجمع کردند.

به گزارش مطاف24  صبح امروز در بندر دیر، لنج داران و بازاریان دست به اعتصاب زدند.

در این تجمع که حدود 100 نفر از بازاریان و لنجداران در آن حضور داشتند به دلیل اعتراض لنج داران به مصوبه ته لنجی توسط دولت تدبیر و امید صورت گرفته است.

عدم ایجاد شرایط مناسب ته لنجی و نبود کالا در بزرگترین بندر صیادی کشور لنج داران و مغازه داران دیری پیش از ظهر امروز نیز با توجه به همین مشکلات و فشار بانک‌ها برای پرداخت اقساط عقب مانده آنها ناشی از رکود بازار در روبه روی فرمانداری شهرستان دیر تجمع اعتراض‌آمیز برگزار کردند.

یکی از این لنجداران در گفتگو با خبرنگار مطاف24، اظهار داشت: چند ماهی است که دریابانی و گمرک این شهرستان به نام مبارزه با قاچاق کالا مانع از خروج شناورهای تجاری شده و صاحبان این شناورها علاوه بر خسارات مالی ناشی از توقف لنج و اقساط لنج را بدون هیچ درامدی پرداخت می کنند.

یکی دیگر از لنجداران گفت: " تولید و اشتغال از ما؛ حمایت از شما مسئولان" و مردم این منطقه با این روند خانه نشین می شوند و بیکار می شوند.

یکی دیگر از بازاریان گفت:مصوبه اخیر ته لنجی باعث شده تا چرخ زندگی مردم مرزنشین بندر دیر و دیگر بنادر مرز نشین دیگر نچرخد و بیش از ۲ ماه است که لنج های دیری هیچ خروجی نداشتند.
وی افزود: حل این مشکل نیازمند عزم و اراده جدی مسئولین شهرستانی و استانی خصوصا نمایندگان مجلس شورای اسلامی در استان و نماینده مردم در مجلس خبرگان است.
وی گفت: مردم مرز نشین بندر دیر از مسئولان و نمایندگان مجلس انتظار دارند با اتحاد خود در این مساله و رایزنی با دیگر نمایندگان و اعضا دولت این مشکل را حل کنند.

حمزه اعتماد فرماندار دیر در این زمینه در گفتگو با خبرنگار مطاف24، اظهار داشت: با توجه به اینکه مقرر شده است تا از روز دوشنبه، تخلیه، بارگیری و خروج لنج های سفاری در گناوه صورت گیرد، چنانچه تخلیه،بارگیری و خروج در گناوه انجام گرفت در این شهرستان هم نیز انجام می شود.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار