کد خبر : 55144 تاریخ ثبت : 1396/8/1 10:44:59
حرف های بی پرده ورزشکاران دیّری از جنس گلایه و درد تا انتقاد در نشست فوتبالی ها مطرح شد

حرف های بی پرده ورزشکاران دیّری از جنس گلایه و درد تا انتقاد

مطاف24-در دومین همایش فوتبالی شهرستان دیّر ، ورزشکاران بی پرده و صریح به بیان مشکلات فوتبال شهرستان دیّر پرداختند.

به همت هیئت فوتبال شهرستان دیّر دومین همایش فوتبالی شهرستان با هدف رسیدگی به مشکلات این ورزش ،در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور دیّر برگزار شد.

به گزارش مطاف24  ، رئیس هیئت فوتبال شهرستان دیّر  در این همایش اظهار داشت:امروزه متأسفانه فوتبالیست های شهرستان دیّر از فوتبال زده و ناراحت هستند.

احمد صحافی زاده افزود: از سال گذشته تاکنون چندین همایش فوتبالی و تجلیل از فوتبالیست های شهرستان دیّر برگزار شده تا علاوه بر ایجاد روزنه امید در دل این عزیزان ،مسوولین شهرستان نیز ما را ببیند.

وی ادامه داد:تا یکسال گذشته تنها دو تیم از شهرستان دیّر در لیگ یک استان حضور داشتند اما امروز تیم های ما قهرمان رده های مختلف نوجوانان ،جوانان و بزرگسالان استان شده اند بازهم ما نمی دانیم چه اتفاق دیگری باید بیفتد تا مسوولین شهرستان ما را ببینند.

رئیس هیئت فوتبال شهرستان دیّر عنوان کرد: فوتبالیست های ما تلاش کرده اند و این افتخارات را کسب کرده اند اکنون مسوولین باید پای کار بیایند و ما را حمایت کنند.

وی افزود:یکی از راه های سالم سازی جامعه توجه به مقوله ورزش است اما امروز متأسفانه ورزش بویژه فوتبال در شهرستان ما  به عذاب تبدیل شده است.

صحافی زاده گفت:زمین چمن ورزشگاه شیرودی 30 سال است که نورافکن ندارد البته قول هایی داده اند که تا پایان سال این مشکل حل می شود.

پیشکسوت تیم فوتبال صفا دیّر با بیان اینکه امروز چهل سال از تأسیس این باشگاه می گذرد گفت: اواخر دهه 60 و اوایل دهه 70 با ورود برخی قوانین دست و پا گیر به فوتبال مشکلاتی برای تیم های ما بوجود آمد.

محمود موجی اضافه کرد:روزگاری در دهه شصت ،14 تیم فوتبال در شهرستان دیّر فعال بودند که امروز با توجه به مشکلات عدیده و هزینه های بالای تیم داری، این تعداد به 5 تیم تقلیل یافته است.

وی با اشاره به اینکه بنده علی رغم کمبود امکانات و بی مهری مسوولین هیچ گاه از راهی که انتخاب کرده ام پشیمان نیستم ،اظهار کرد: یکی از مشکلات ما به ساختار تیم داری در شهرستان دیّر برمی گردد که تاکنون به گونه ای بوده که تمام بار مسائل تیم بر روی دوش یک نفر است .

این پیشکسوت فوتبال دیّر اضافه کرد:هیچ یک از مسوولین شهرستان برای ورزش و جوانان ما ارزش قائل نیستند.

وی  با تأکید بر لزوم حمایت منطقه پارس جنوبی از ورزش اظهار کرد: راه اندازی مدارس فوتبال در شهرستان ها با حمایت منطقه انرژی پارس  و پشتیبانی شرکت ها از ورزش شهرستان از خواسته های ماست.

مربی باشگاه پرسپولیس دیّر نیز گفت: این باشگاه از سال78 تأسیس  و کارش را در رشته فوتسال آغاز  و در ادامه به فوتبال روی آوردیم اما در این مدت حمایتی از سوی مسوولین ندیده ایم.

هادی غفاری افزود: سال گذشته تیم ما 25 جلسه تمرین برگزار کرد که برای هر جلسه نزدیک به 300 هزار تومان از جیب شخصی هزینه کردیم .

وی درباره مشکلات ورزشگاه شهید شیرودی دیّر نیز اظهار داشت: این استادیوم نسبت به  گذشته هیچ تغییری نداشته  و وضعیت چمن آن مناسب نیست از طرفی امکانات روشنایی ندارد ، رختکن آن هم بخاطر حضور برخی تیم های شهرستان دیر در لیگ استان تغییراتی در آن ایچاد شده وگرنه انتظارات ما براورده نشده است.

این ورزشکار ادامه داد: سال گذشته  در جلسه ای با حضور استاندار بحث اختصاص 5 درصد بودجه  به ورزش شهرستان دیّر مصوب شد اما تاکنون این خواسته محقق نشده است.

وی افزود: فرماندار شهرستان با رایزنی با شرکت های مستقر در منطقه  و حتی ادارات و نهادها درخصوص پشتیبانی از تیم های ورزشی تدبیری بیاندیشد.

مدیر و مربی تیم پیکان دیّر بیان کرد: تیم جوانان پیکان امسال در لیگ برتر استان حضور دارد و ما بدون توجه به اینکه مسوولین حمایتمان بکنند یا نه به مسیر خود ادامه می دهیم.

محمدعلی میرزایی گفت:هدف ما جلوگیری از به فساد کشیدن جوانان بوسیله ورزش است و مسوولین اگر این نکته را درک می کنند پس از تیم های دیّری حمایت کنند اما اینکه یک نامه بدهند به شرکت ها و بعد پیگیری نکنند فایده ای ندارد.

داور دیّری حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران و رئیس هیئت داوران شهرستان دیّر اظهار داشت:دیده نشدن ورزش نزد مسوولان شهرستان برای ما عادی شده و ما باید خودمان هدفمان را دنبال کنیم و منتظر دیگران نباشیم.

عبدالجلیل شعرانی اضافه کرد:18 داور  در کمیته داوران شهرستان دیّر فعالیت دارند که در لیگ های مختلف کشوری و استانی و در رده های مختلف قضاوت می کنند .

وی گفت: ورزشی که در آن هزینه ای نشود و  مسوولان فقط مرد میدان حرف باشند نه عمل ، بنابراین جلوی رشد ما را نگیرند دیگر از آنها توقعی نداریم.

شعرانی عنوان کرد:کمیته داوران شهرستان دیّر حرف اول در استان می زند و در سال های آینده یک داور از شهر آبدان به عنوان داور بین المللی راهش هموار خواهد شد و ما این را قول می دهیم.

وی با بیان اینکه ما باید به خودباوری و اعتماد به نفس برسیم، ابراز کرد:با یک برنامه ریزی دقیق در 10 سال آینده می توانیم در لیگ برتر یک تیم داشته باشیم و برای این کار باید  به فوتبال پایه اهمیت داده و با خانواده ها در ارتباط باشیم.

 بر اساس این گزارش، ورزشکاران  از عدم حضور مسوولین بویژه فرماندار دیّر  در این همایش جهت شنیدن مسائل و مشکلات فوتبال شهرستان دیّر به شدت ناراضی  و منتقد بودند.

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار