کد خبر : 55120 تاریخ ثبت : 1396/7/22 08:47:05
پسران دانش‌آموز دیری به راهیان نور جنوب اعزام شدند صبح امروز:

پسران دانش‌آموز دیری به راهیان نور جنوب اعزام شدند

نخستین کاروان دانش آموزی راهیان نور شهرستان دیر در قالب 300 نفر به مناطق عملیاتی جنوب کشور اعزام شدند.

به گزارش مطاف24  سرهنگ پاسدار میرزا احمدی فرمانده سپاه ناحیه سیدالشهداء (ع) شهرستان دیر صبح امروز در آیین افتاحیه اردوی راهیان نور دانش آموزی شهرستان دیر اردوهای راهیان نور را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بسیار مهم دانست و اظهار داشت: اعزام جوانان و نوجوانان به مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس می‌تواند آنان را در برابر هجمه‌های فرهنگی دشمن حفظ نماید.

احمدی هدف از اعزام کاروان راهیان نور را تجدید میثاق دوباره با آرمان های امام راحل (ره)، رهبر معظم انقلاب اسلامی و شهدا ذکر کرد و افزود:هر چقدر فرهنگ جهاد و شهادت در بین نسل جوان و نوجوان جامعه ترویج داده شود بی تردید فرزندان امروزی در مقابل حملات دشمن در جنگ نرم مقاوم‌تر می شوند.

در ادامه سروش فتحی معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر از اردو های راهیان نور به عنوان یکی از اردوهای بسیار خوب و موثر یاد کرد و گفت:اردوهای راهیان نور نقش مهمی در آشنایی دانش آموزان با سال های جنگ تحمیلی و رخدادهای آن زمان را دارد.

فتحی افزود: اردوی راهیان نور در بخش دانش آموزی تحت عنوان از مدرسه تا مدرسه برگزار می شود که مناطق عملیاتی از مدرسه و کلاس درس نیز بزرگتر می باشند و باید جوانان و دانش آموزان آینده ساز این کشور  از این کلاسها استفاده کنند.

معاون پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: آشنایی دانش آموزان با جوانمردی‌های جوانان در دفاع مقدس و تقویت روحیه مقاومت و ایثار در بین دانش آموزان و همچنین برنامه‌های پیش بینی شده متنوع  فرهنگی و تاثیرگذار در طول این اردو قطعا آثار و برکات بسیاری را به همراه دارد.

سروان پاسدار سید علی حسینی نیا جانشین سپاه ناحیه سیدالشهداء (ع) شهرستان دیر در حاشه این آیین در گفتگو با خبرنگار مطاف24، گفت:  بازدید دانش آموزان امروزی از مناطق جنگی در قالب اردوهای راهیان نور سبب پایداری ارزش‌ها در جامعه می‌شود.

حسینی نیا با بیان اینکه 300 دانش آموز پسر از شهرستان دیر صبح امروز به اردوی راهیان نور اعزام شدند گفت: مدت این اردو سه روز می باشد که دانش آموزان در این مدت از یادمان های شهداء در شلمچه، مارد، طلایه، شرق کارون، اروند کنار و هویزه را زیارت می کنند.

انتهای پیام

 

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار