کد خبر : 55109 تاریخ ثبت : 1396/7/16 12:59:58
کشتارگاه نیمه صنعتی در شهرستان دیر احداث می‌شود رئیس دامپزشکی دیر:

کشتارگاه نیمه صنعتی در شهرستان دیر احداث می‌شود

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر گفت: کشتارگاه نیمه صنعتی در شهرستان دیر احداث می‌شود.

به گزارش مطاف24  اسماعیل محمودی صبح یکشنبه به مناسبت هفته دامپزشکی در دیدار با امام جمعه دیر اظهار داشت: در حوزه نظارت بر آبزیان و قرنطینه این شبکه با نظارت مستمر بر سایت‌های پرورش میگو در شهرستان موجب شده تا هیچ‌گونه موردی از بیماری در این سایت‌ها مشاهده نشود.

وی بیان کرد: همچنین پروژه‌های پرورش ماهی در قفس نیز از مرحله لارو ریزی تا عمل آوری با نظارت کامل شبکه دامپزشکی انجام می‌گیرد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان دیر افزود: یکی دیگر از فعالیت‌های ما نظارت بر صادرات انواع دام‌های زنده سبک و سنگین به کشورهای همسایه است.

وی ادامه داد: در بخش دارو و درمان و نظارت بر دام‌ها دو اکیپ به صورت روزانه با حضور در منازل شهروندان و روستاییان نسبت به واکسیناسیون رایگان دام‌ها اقدام می‌کنند.

محمودی تصریح کرد: برای راحتی مردم و عدم مراجعه به شهرستان‌های مجاور، کیلینیک دامپزشکی نیز در محل شبکه راه‌اندازی شده که به‌صورت رایگان خدمات درمانی ارائه می‌دهد.

وی اظهار کرد: با توجه به شروع فصل سرما و ورود پرندگان مهاجر به دو منطقه حفاظت شده مند و جزیره نخیلو با خطر آنفلوانزای فوق حاد پرندگان مواجه هستیم که خوشبختانه سال گذشته علی رغم اینکه ۲۰ استان با این مشکل درگیر بودند، استان بوشهر با تدابیر پیشگیرانه موردی از این بیماری نداشت.

وی افزود: امسال با تصویب بودجه ۲۵۰ میلیون تومانی در کمیته برنامه‌ریزی به دنبال احداث کشتارگاه نیمه صنعتی در شهرستان هستیم که نقشه زمین آن تهیه شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

امام جمعه دیر نیز در این دیدار با بیان اینکه باید قدردان دو نعمت سلامتی و امنیت باشیم، گفت: نقش شبکه دامپزشکی در کنترل و نظارت بر کیفیت عرضه فرآورده های گوشتی در بازار بسیار مهم و در راستای سلامتی شهروندان است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی افزود: فعالیت‌های این شبکه در ابعاد مختلف ارزشمند و ستودنی است و به تحقق شعار سال کمک می‌کند./خبرگزاری مهر

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار