کد خبر : 55096 تاریخ ثبت : 1396/7/11 07:23:41
هیئات عزاداری در دیر سنگ تمام گذاشتند فرمانده سپاه دیر:

هیئات عزاداری در دیر سنگ تمام گذاشتند

فرمانده سپاه شهرستان دیر گفت:عزاداران حسینی هئیات مذهبی از اول تا دهم محرم به صورت منسجم در شهرستان دیر سنگ تمام گذاشتند.

به گزارش مطاف24 سرهنگ پاسدار میرزا اجمدی در در گفتگو با مطاف 24 ضمن تقدیر و تشکر از حضور عاشورایی دوستداران اهل بیت(ع) در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی  گفت:برگزاری مراسم عاشورای حسینی در دیر نسبت به سال گذشته از انسجام بهتری برخوردار بود.

وی همچنین ضمن قدردانی از شهرداری و نیروهای انتظامی و راهنمایی راندگی در بحث ایجاد برقراری نظم در روز تاسوعا و عاشورای حسینی خاطر نشان کرد:اقدامات همه مسئولان در برگزاری  مراسم جهانی روز تاسوعا و عاشورای حسینی قابل تقدیر است.

احمدی تصریح کرد:عزاداری سرور و سالار شهیدان در قالب نوحه خوانی ،سینه زنی،زنجیر زنی،قرائت زیارت ، و آئین نمادین خمیه سوزان با هماهنگی شورای هئیت های مذهبی، به نحو احسن برگزار شد.

وی اظهارداشت:بحث مکتب عاشورا و امام حسین(ع) جهانی است و نباید این حرکت عظیم دشمن شکن را به منطقه و یا فرد خاصی ربط داد.
احمدی اظهارداشت:در سطح شهرستان دیر ،همه اقشار مردم بخصوص جوانان  در سوگ امام حسین(ع) و یارانش اشک ماتم ریختند و سنگ تمام گذاشتند که مایه فخر و افتخار شیعه در سراسر جهان است.
احمدی تصریح کرد:وقتی نیت ها  خدایی و عاشورایی باشند بحث گذشت و اتحاد پر رنگ تر می شود که اینها از پیام های عاشورا می باشند.

وی گفت:باید  به نحوی عزاداری کرد و یا هر گونه برنامه ای اجرا نمود که  از راه بندان و ایجاد مزاحمت برای مردم خودداری شود.
احمدی گفت:مراسم عزاداری سالار شهیدان در روستا ها نیز با شکوه خاصی برگزار شد.

احمدی  بیان کرد:در بخش های آبدان ،بردخون و شهر های دوراهک و بردستان با هماهنگی های صورت  گرفته دستجات عزاداری در روزهای تاسوعا و عاشورا  در سوگ سالار شهیدان به سینه زنی و عزاداری  پرداختند.
وی همچنین از همه  دستگاهای اجرایی از جمله شهرداری،نیروی انتظامی،راهنمایی و رانندگی و دیگر نهادهایی که در برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی همکاری داشتند تقدیر و تشکر کرد.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار