کد خبر : 55078 تاریخ ثبت : 1396/7/6 07:49:28
آیین سوگواره« أحلی من العسل» در بردستان برگزار شد همزمان با سراسر کشور

آیین سوگواره« أحلی من العسل» در بردستان برگزار شد

آیین سوگواره« احلی من العسل »همزمان با سراسر کشور در ششم محرم و در پاسداشت مقام والای حضرت قاسم ابن الحسن(ع) در آموزشگاه شریعتی بردستان برگزار شد.

به گزارش مطاف24  امام جمعه دیّر در آیین سوگواره «أحلی من العسل» در آموزشگاه شریعتی شهر بردستان اظهار داشت:امام حسین(ع) در شب قبل از واقعه کربلا تمامی حقایق را با اصحاب خود در میان گذاشت  و یارانش و در رأس آنها قمر بنی هاشم یه وی اظهار وفاداری کردند.

حجت الاسلام سید علی حسینی افزود: اگر می بینیم حضرت قاسم ابن الحسن(ع) آن نوجوان 13 ساله با آن روحیه فداکاری و ایثارگری مرگ با عزت را شیرین تر از عسل می داند بواسطه پشتوانه معنوی و اعتقادات و باوری های دینی است که در وجود این شخصیت است.

وی اضافه کرد:امروز دشمن با تمام ابزارهایی که در دست دارد باورها و ارزش های اسلامی و اعتقادات نوجوانان و جوانان ما را هدف قرار داده است.

امام جمعه دیّر با بیان اینکه یک جوان مسلمان باید در تمامی عرصه های فعال باشد،گفت: شهید حججی با حضور در اردوهای جهادی و عضویت در مؤسسه شهید کاظمی و رسیدن به مراتب بالای معنوی به جایگاهی می رسد که به مقام یقین می رسد و چگونگی شهادت خو د را در وصیت نامه اش ذکر می کند.

وی افزود: کربلا همه اش در ایثارگری  خلاصه نمی شود بلکه موضوعاتی چون فتوت ، مردانگی ، توجه به قرآن و نماز نیز در ان مطرح است.

حسینی تصریح کرد: عزادار امام حسین(ع) باید نسبت به اقامه نماز اول وقت و به جماعت اهتمام خاصی داشته باشد .

وی یاد آور شد: امروز پرچم مبارزه در جهان اسلام در دستان  مقام معظم رهبری و فرزند حسین(ع) است که ما باید یاری گر او باشیم.

بنابراین گزارش، اجرای مراسم دمام زنی، شعر خوانی، مداحی و نقاله خوانی از دیگر برنامه هایی بود که در این مراسم برگزار شد.

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار