کد خبر : 55073 تاریخ ثبت : 1396/7/4 06:40:40
32 روحانی برای برگزاری نماز جماعت در مدارس دیر فعالیت می کنند معاون پرورشي آموزش و پرورش دیر خبر داد :

32 روحانی برای برگزاری نماز جماعت در مدارس دیر فعالیت می کنند

معاون پرورشی و فرهنگی اداره آموزش و پرورش شهرستان دیر تعداد ائمه جماعات در مدارس شهرستان را 32 نفر اعلام کرد و گفت: دانش آموزان دیری استقبال خوبی از نماز جماعت دارند.

اسماعیل مختار زاده صبح امروز در گفتگو با خبرنگار مطاف24 اظهار داشت: جایکاه نمازدرمدارس اداری واموزشی نیست بلکه الهی وارزشی می باشد.

وی افزود: نمازدرزندگی فردی واجتماعی انسان کارکردهای معنوی وتربیتی بالایی دارد و نماز درمیان عبادت ها ازجایکاه ویژه برخوردار است.

مختارزاده گفت: با توجه به فعالیت های آموزش و پرورش در ایجاد زیرساخت های مناسب تحصیلی در آموزشگاه ها و اجرای طرح امین و ترویج سبک زندگی اهل بیت (ع)، حضور و مشارکت دانش آموزان در برنامه های عقیدتی، معنوی و اخلاقی را مهم دانست.

معاون پرورشی و تربیت بدنی اداره آموزش و پرورش شهرستان دیر گفت: 32  نفر از طلاب به‌عنوان امام جماعت در مدارس سطح شهرستان دیر مشغول به فعالیت فرهنگی و دینی می باشند.

وی با بیان اینکه 32 مبلغ در مدارس فعالیت می کنند گفت: از این تعداد ائمه جماعت روحانی، ائمه جماعت فرهنگی و غیر روحانی هم فعالیت می کنند. 

مختار زاده در پایان خاطرنشان کرد: فرهنگ نماز باید در بین نسل جوان به خوبی تبیین شود و در این راستا این معاونت در سالجاری برنامه ریزی لازم را انجام داده است.

انتهای پیام

 

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار