کد خبر : 55027 تاریخ ثبت : 1396/6/18 22:27:28
بازسازی واقعه غدیر در شهر آبدان گزارش خبری تصویری

بازسازی واقعه غدیر در شهر آبدان

مراسم بازسازی واقعه غدیر با حضور مسوولین ومردم ولایتمدار شهرستان دیّر در شهر آبدان برگزار شد.

به گزارش مطاف24    امام جمعه دیّر در آیین بازسازی واقعه غدیر در شهر آبدان اظهار داشت: از آنجایی که ولایت برترین رکن دین می باشد پس عید غدیر خم نیز  چون عید ولایت نامیده می شود بنابراین مهمترین عید امت اسلام است.

حجت الاسلام سیدعلی حسینی با تقدیر از دست اندر کاران بازسازی واقعه غدیر افزود: به صحنه کشیدن واقعه غدیر و بازسازی آن کار ارزشمندی است که باید در کنار آن  ابهامات و اشکالاتی که در خصوص این واقعه مطرح شده نیز جواب داده شود.

وی  با بیان اینکه امامت مکمل رسالت است،ادامه داد: آنچه در روز غدیر مطرح شد مسئله امامت و هدایت جامعه و جانشینی پیامبر اسلام بود.

حسینی عنوان کرد: پیام غدیر این است که اسلام حکومت دارد ودین از سیاست جدا نیست و رهبر جامعه باید شخصیتی چون امیرالمومنین باشد و اصل شایسته سالاری در جامعه اسلامی حاکم شود  و تا روز قیامت نیز یک معصوم بر جامعه حکومت کند ودر عصر غیبت نیز این مسئولیت بر دوش فقها و مراجع تقلید به عنوان نواب عام امام زمان(عج) است.

امام جمعه دیّر تصریح نمود: ما امروز افتخار می کنیم که هدایت جامعه اسلامی بر عهده  مقام معظم رهبری است.

بر اساس این گزارش، برگزاری پیاده روی خانوادگی و اهدای جوایز به شرکت کنندگان و برپایی ایستگاه های صلواتی  از دیگر برنامه  های اجرایی روز غدیر در شهر آبدان بود.
 
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار