کد خبر : 54997 تاریخ ثبت : 1396/5/30 07:22:13
 لحظه شماری مردم شهرستان دیّر برای استقبال از پیکر شهید اندرواژ رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیّر خبر داد

لحظه شماری مردم شهرستان دیّر برای استقبال از پیکر شهید اندرواژ

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیّر از آمادگی کامل مردم و مسوولین این شهرستان برای استقبال شایسته و با شکوه از پیکر شهید حجت‌الاسلام مهدی اندرواژ(خیر اندیش) خبر داد.

به گزارش مطاف24  داریوش محمدی شامگاه یک‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان دیّر با گرامیداشت یاد شهدای انقلاب اسلامی به ویژه شهدای شهرستان دیّر اظهار داشت: مرگ شهدا مرگی تاجرانه و سودآور است و پیشرفت‌های امروز  نظام اسلامی و به بارنشستن درخت انقلاب به واسطه مجاهدت های شهدا و ایثارگران می باشد.

وی بیان کرد: دوشنبه 30 مردادماه شهرستان دیّر شاهد بازگشت پیکر پاک و مطهر شهید  عزیزمان حجت الاسلام مهدی اندرواژ (خیراندیش) است که بعد از 31سال گمنامی شناسایی شده و به زادگاهش باز می‌گردد.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان دیّر تصریح کرد: از آنجایی که شهدا از صالحین درگاه خداوند و بهترین انسان‌ها هستند باید بهترین تشییع و استقبال از این شهید والامقام در سطح شهرستان انجام شود.

محمدی تصریح کرد: با انتشار خبر شناسایی پیکر شهید اندرواژ(خیر اندیش) وحدت و همدلی بی‌نظیری در بین مردم و مسوولین برای استقبال از این شهید عزیز بوجود آمده و فضای شهرستان بار دیگر معطر به عطر شهیدان می‌شود.

وی به تشریح برنامه های استقبال از پیکر شهید اندرواژ(خیر اندیش) پرداخت و عنوان کرد: روز دوشنبه 30 مردادماه  ساعت 6:30 صبح مراسم استقبال از شهید در فرودگاه بین‌المللی بوشهر انجام و سپس پیکر وی به سمت شهرستان دیّر حرکت داده می‌شود و در مسیر در شهرهای آبدان و دوراهک توسط مردم ولایتمدار این شهرها مراسم استقبال  صورت گرفته و در ادامه مراسم استقبال باشکوهی با حضور مسوولین شهرستان رأس ساعت 19:30 در دوراهی کنگان – دیّر انجام گرفته و سپس کاروان حامل پیکر شهید مورد استقبال مردم روستاهای لمبدان بالایی و پایینی قرار می‌گیرد.

محمدی ادامه داد:همچنین همان روز مراسم استقبال و قربانی‌کردن گوسفند بعد از نماز مغرب و عشاء در محل گلزار شهدای گمنام بردستان انجام و سپس مراسم وداع با پیکر شهید حجت الاسلام مهدی اندرواژ(خیراندیش) رأس ساعت 21 در حسینیه اعظم(سادات) بردستان برگزار می شود.

وی افزود: ساعت 6 صبح  روز سه شنبه پیکر شهید به بنیاد شهید وامور ایثارگران شهرستان منتقل می شود و بعد از ظهر همان روز ساعت 17:30 مراسم تشییع از بنیاد شهید به سمت شهر بردستان انجام و پیکر مطهر شهید در جوار امامزاده سیدجمال‌الدین و در گلزار شهدای بردستان خاکسپاری می‌شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار