کد خبر : 54910 تاریخ ثبت : 1396/4/23 18:03:07
پرونده درخشان شورای نگهبان ستودنی است امام جمعه موقت دیّر

پرونده درخشان شورای نگهبان ستودنی است

امام جمعه موقت دیّر گفت: پرونده درخشان شورای نگهبان ستودنی و قابل توجه است و در جاهایی همچون تصویب قوانین و انتخابات که کار به تنگنا می‌رسد شورای نگهبان مانع از ایجاد انحراف در اسلام، نظام و قانون اساسی می‌شود.

به گزارش مطاف24 به نقل از  خبرگزاری فارس ،حجت‌الاسلام سید ابراهیم سعیدی امروز در خطبه‌های نماز جمعه بندر دیّر اظهار داشت: آزادسازی موصل پیام‌هایی همچون شکست طرح  تشکیل خاورمیانه جدید و نقش بر آب‌شدن توطئه اختلاف شیعه و سنی را به همراه داشت و با شکستن کمر داعش، استکبار جهانی، آمریکا، اسرائیل، انگلیس، عربستان و دیگر روبه‌صفتان را به انزوا کشاند.

وی با اشاره به این که دشمن همواره به فکر براندازی نظام مقدس ما بوده است، تصریح کرد: فتنه‌گران سال 88 همان افرادی بودند که در فتنه کوی دانشگاه در سال 78 در صدد قراردادن قشر دانشجو در مقابل نظام بودند که راه به جایی نبردند و مسوولین باید هوشیار باشند تا فتنه دیگری بپا نشود.

خطیب جمعه دیّر عامل روسیاهی فتنه‌گران را وحدت و بصیرت مردم و پیروی از رهبری دانست و تصریح کرد: دشمن باید بداند مردم ما پای ارزش‌های نظام، انقلاب و ولایت فقیه ایستاده‌اند و مشکلات باعث نمی‌شود که از نظام دست بکشند.

وی اضافه کرد: ثمره گشایش مجلس خبرگان رهبری انتخاب خلف صالح امام، مقام معظم رهبری بود که تا امروز در مقابل جهان‌خواران و مستکبرین محکم ایستاده است و باید قدردان رهبر عزیزمان و دستاوردهای مجلس خبرگان باشیم.

سعیدی درباره سال‌روز تشکیل شورای نگهبان گفت: پرونده درخشان شورای نگهبان ستودنی و قابل توجه است و در  جاهایی همچون تصویب قوانین و انتخابات که کار به تنگنا می‌رسد شورای نگهبان مانع از ایجاد انحراف در اسلام، نظام  و قانون اساسی می‌شود.

وی عنوان کرد: دشمن همچنان در قضیه برجام به بدعهدی‌های خود ادامه می‌دهد و با سخنان یاوه و نسنجیده به ملت و مسوولین ما توهین می‌کند که ما از کمیته نظارت بر برجام می‌خواهیم هر چه سریعتر منویات رهبری را در این راستا اجرایی و جواب یاوه‌گویی‌های دشمن را بدهد.

امام جمعه موقت دیّر تصریح کرد: تصمیم ارزشمند امام در پذیرش قطعنامه 598  شورای امنیت سازمان ملل در کنار جام زهربودن ثمرات ارزشمندی برای نظام و انقلاب داشت و دشمن باید بداند ملت ما اگر چه اعتقاد به صلح دارد  اما در مواقع حساس همچون جنگ تحمیلی اگر شاهد هجوم دشمن باشد ایستادگی جانانه خواهد کرد.

وی گفت : امام جعفر صادق(ع) با ترویج حوزه‌های علمیه و مبارزه مخفیانه و تشکیلاتی و منسجم و تربیت نیروهای متخصص در حوزه فرهنگ و دینی و مذهب ریشه یک حکومت علوی را بنیان‌گذاری کرد.

خطیب جمعه دیّر با اشاره به راه‌کاره‌های ایجاد خانواده معنوی افزود: تشکیل خانواده بر مبنای اخلاق و معنویت، انجام واجبات و ترک محرمات و انتخاب الگوهای ارزشی می‌تواند فضای خانواده‌ها را معنوی‌تر کند.

وی با انتقاد از بر زمین ماندن  فریضه امر به معروف  ونهی از منکر در جامعه اظهار کرد: در مقابل کسانی که ارزش‌های اسلامی را زیر سوال می‌برند و به مقدسات و ارکان نظام و رهبری توهین می‌کنند تماشاچی نباشیم و بیش از پیش  از ارزش‌ها پاسداری کنیم.

 امام جمعه موقت دیّر یاد آور شد: دولت‌های مختلف در بحث رفاه اجتماعی خدمات ارزنده ای داشته‌اند اما نیاز است به افراد محروم جامعه که زیر پوشش نهاد های حمایتی قرار دارند بیشتر توجه شود.

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار

hotmail login hotmail sign up