کد خبر : 54904 تاریخ ثبت : 1396/4/21 07:11:40
پیام اداره تبلیغات اسلامی شهرستان های کنگان و عسلویه  در خصوص عفاف و حجاب زنان

پیام اداره تبلیغات اسلامی شهرستان های کنگان و عسلویه در خصوص عفاف و حجاب زنان

پیام اداره تبلیغات اسلامی شهرستان های کنگان و عسلویه  در خصوص عفاف و حجاب زنان : سلامت اجتماعی در جامعه رابطه مستقیمی با عفاف و پاکدامنی بانوان دارد، چراکه مادری پاکدامن زندگی و خانه‌ای امن و مطمئن برای همسر و فرزندانش ایجاد خواهد کرد.

 خداوند کریم حجاب را به زنان و مردان واجب کرده است اما در مورد بانوان سخت‌گیری بیشتری صورت گرفته است چرا که زنان و بانوان گوهران آفرینش هستند و نیاز است تا حجاب از این گوهر پاک نگهداری کند.

 افزایش حجاب و عفاف در جامعه صورت نمی‌گیرد مگر با پاکدامنی زنان و مطمئن باشید که این پاکدامنی سلامت معنوی جامعه را تضمین می‌کند.
زن بنیان خانواده است و اگر مادری که این مسئولیت بزرگ بر عهده او نهاده شده خود نتواند از گوهر وجودش حفاظت کند چگونه می‌توان انتظار داشت که از فرزندان و آرامش همسرش حفاظت کند. این زنان و بانوان ایرانی مسلمان هستند که در زمان انقلاب و دفاع مقدس با حفظ بنیان‌های خانوادگی خود موجب پیروزی ما شدند.
 استحکام بنیان خانواده امروز بیش از سابق در دستان بانوان توانمند  ایران زمین است که حتی با وجود این که در خارج از خانه نیز فعالیت دارند حجاب و عفاف را فراموش نکرده‌اند.
 بانوانی که در مسیر حفظ حجاب و عفت خود قدم می‌گذارند به معنای واقعی مسیر حفط خانواده و بعد جامعه خود را می‌پیمایند.
اهرمی:  در بخش دیگری از این پیام  خود با اشاره به وضعیت حجاب در ایران قبل از انقلاب گفت: اگرچه ایران و زنان ایرانی از گذشته به حجاب اهمیت می‌دانند و در دوره‌های مختلف برای حفظ آن جنگیدند ولی ما در طول تاریخ داشتیم افرادی که قصد داشتند مانع این ارزش بزرگ شوند.
 اما انقلاب اسلامی ایران، حجاب را مایه استحکام بنیان خانواده می‌داند و از زنان پاکدامن و عفیف که حجاب را برگزیدند حمایت کرد، چرا که دین اسلام تقویت خانواده این بنیان اثر گذار را در گرو پاکدامنی و عفت زنان و مردان می‌داند که در بعد بانوان در شکل و قامت حجاب  تحقق میابد. با اشاره به برخی از معضلات اجتماعی موجود در حوزه حجاب دختران  اگر امروز اهمیت و تاکید ویژه‌ای برحجاب دختران نوجوان و جوان در جامعه هست به این دلیل است که این افراد در آینده نزدیک مادران و همسران این سرزمین خواهند بود.
 این مادران اگر شکل واقعی و اهمیت حجاب و عفاف را درک کنند قطعا نسل آینده ایران اسلامی نسلی با معنویات قوی و مسلمانان واقعی خواهد بود.
 دختران نوجوان ما باید امروز بدانند که حجاب علاوه بر تاثیرات اجتماعی و خانوادگی برای خود فرد نیز شامل هزاران فایده و اثر است و بعد فردی آن نیز باید برای این افراد مشخص شود.
آرامش روانی و حفظ طراوت و شادابی برای زنان و بانوان شاید اولین ثمره حجاب در بعد فردی آن باشد.
 حتی بر اساس دانسته‌های علمی بشر امروز سلامتی زنان با حجاب نیز رابطه دارد، از این رو این مسئله باید در ابعاد مختلف آن برای افراد واکاوی شود تا دختران جوان ما با ذهنی باز حجاب را انتخاب کنند.

      رحیم اهرمی
اداره تبلیغات اسلامی

اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
دلایل بحران ازدواج چیست؟

- نتایج
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار

hotmail login hotmail sign up