کد خبر : 54896 تاریخ ثبت : 1396/4/11 08:06:45

مردم پاسخ توهین‌ها به رئیس‌جمهور را می‌دهند؟

اگر روند فعلی ادامه یابد، قطعا حرمت‌ها ریخته خواهد شد. ضمن اینکه اعتراضاتی هم به چنین مواردی صورت خواهدگرفت. اما واقع مطلب این است که دولت نباید با اینگونه افراد مستقیما درگیر شود با تکرار این چالش‌ها قصد دارند دولت را به پاسخ‌گویی هتاکی‌ها وادارکنند.

به گزارش مطاف24  نقل از

احمد شیرزاد*هفته‌های اخیر پر از چالش‌های غیراخلاقی بود که مخالفان دولت سعی کردند با تمسک به آن فضای منفی علیه روحانی در جامعه به وجود آوردند. هر مقامی در نظام جمهوری اسلامی جایگاه خود را دارد و به هیچ وجه پاسخ یک نوحه خوان را مقامات دولتی نخواهند داد. مدح خوانی ائمه اطهار دارای جایگاه بالایی است به شرط اینکه در همان جایگاه نوحه سرایی شود. اینکه شاعری با شعر خود چهارسال تلاش دیپلمات‌های باتجربه را به سخره بگیرد، نه تنها توهین به دولت بلکه توهین به مردم محسوب می‌شود.

اگر روند فعلی ادامه یابد، قطعا حرمت‌ها ریخته خواهد شد. ضمن اینکه اعتراضاتی هم به چنین مواردی صورت خواهدگرفت. اما واقع مطلب این است که دولت نباید با اینگونه افراد مستقیما درگیر شود با تکرار این چالش‌ها قصد دارند دولت را به پاسخ‌گویی هتاکی‌ها وادارکنند تا در مقابل به شخص رئیس دولت توهین کرده و دولت را گرفتارحاشیه سازند. ضمن اینکه نیازی به پاسخگویی دولتمردان نیست و درفضای مجازی به نیابت از دولت پاسخ اینگونه اقدامات توسط مردم داده شده و دولت نباید نگران مظلوم واقع شدن باشد زیرا همان افرادی که به دولت رای دادند ازآن حمایت خواهند کرد. همان‌طور که اعتراض به این قبیل هتاکی‌ها درصدر اخبار فضای مجازی قرار گرفت. البته رئیس جمهور در مواقعی سخنان شجاعانه‌ای را بیان کرده‌اند اما، این قبیل هتاکی‌ها و سخن پراکنی‌هایی از جایگاه آیین‌مذهبی می‌کاهد.

همان‌طور که آقای جهانگیری اعلام کرد وارد نشدن به این فضا اقدام کاملا درستی است اما مطمئنا دیگران وجامعه مدنی نسبت به این سخنان سکوت نخواهند کرد. اینگونه اقدامات یک نیت در پشت خود به همراه دارد، آنها قصد دارند با این اقدامات مردم را پشیمان کنند در حالی که 24 میلیون رای یا اشتباه نمی‌کنند و یا امکان اشتباه آنها بسیارکم خواهد بود. در انتخابات92 و94 ونیز انتخابات 96 مردم به جریان اصلاحات اعتماد کردند. این نگاه مردم اتفاقی نیست. جامعه ایران نشان داده که علاقه‌ای به خط و مشی فکری اصولگرایان ندارد و رای مردم به جناح اصلاح طلب مشخص است. مگر اینکه با گذشت زمان تحولاتی در جامعه و احزاب سیاسی به وجود آید و تغییراتی در نگاه مردم به وجود آید. اما در شرایط حاضر رای جامعه مخالف دیدگاه مخالفان دولت است. اعتراضات فعلی یا در نتیجه خشم بازندگان انتخابات از رای مردم است و یا اینکه با ایجاد فضای رعب و تهدید قصد دارند دکتر روحانی را به سمت خود کشنده و به اصطلاح ایشان را کنترل کنند. درحالی که نوع نگرش آقای روحانی در چهارسال گذشته مشخص شده و با چنین فشارهایی ایشان به خط دیگران در نخواهد آمد.

گفتمان تهدیدآمیز و پر از هتاکی نمی‌تواند در مسیر دولت تاثیرگذار باشد. خصوصا اکنون که فصل آرایش کابینه جدید است و برنامه و خط مشی دولت جدید در حال هویدا شدن است، تلاش دارند فشار آورده تا شاید روحانی با آنها از سر مدار وارد شود و یا بتوانند رئیس جمهور را مدیریت کنندکه اشتباه است چرا که درک درستی از آقای روحانی و وضعیت کشور ندارند.
 
* فعال سیاسی اصلاح طلب
 
اخبار مرتبط
کلمات کلیدی
ثبت دیدگاه 
 
نظرسنجی
اخبار دیر
تصاویر
اخبار استان
دیگر اخبار